ROBERT ŚWIERZBIŃSKI SPRAWDZI FORMĘ N'DAMA N'JIKAMA

Redakcja, Informacja własna

2016-05-19

Robert Świerzbiński (16-5-1, 3 KO) nigdy nie unikał trudnych wyzwań i nic w tej kwestii się nie zmienia. Podopieczny Dariusza Snarskiego wkrótce spotka na swojej drodze trzeciego zawodnika, który szczycił się tytułem mistrza świata wagi średniej.

David Lemieux znokautował Roberta w pierwszej rundzie, ale Chris Eubank Jr dopiero w siódmej. Popularny "Shy" kolejny pojedynek stoczy 27 maja w hali Marcela Cerdana w Paryżu. Tam jego przeciwnikiem będzie dawny champion organizacji WBA i WBO w wersji tymczasowej, Kameruńczyk Hassan N'Dam N'Jikam (32-2, 18 KO).

- Na pewno nie będzie łatwo pokusić się o zwycięstwo, lecz po marcowej walce Patricka Mendy z N'Jikamem okazało się, że Kameruńczyk nie jest aż taki straszny jak się wydawało. Pojedynek z takim zawodnikiem, na takim poziomie, to z pewnością sukces Roberta. Lepiej przecież mierzyć się z takimi pięściarzami z czołówki światowej, niż obijać się z przeciętnymi zawodnikami i czekać w nieskończoność na swoją szansę. Upływający czas nie służy sportowcom, a Robert już do najmłodszych nie należy - powiedział Snarski, trener i promotor Świerzbińskiego.