ANDY RUIZ JR GOTOWY NA ORTIZA: DAJCIE MI TYLKO OSIEM TYGODNI

Ryan Burton, Boxingscene

2016-05-19

Jest już wstępne porozumienie co do walki Luisa Ortiza (25-0, 22 KO) z Aleksandrem Ustinowem (33-1, 24 KO). Ale z Kubańczykiem budzącym postrach wśród rywali gotów spotkać się jest również Andy Ruiz Jr (27-0, 18 KO).

Zarówno Ortiz jak i Ruiz Jr mają za sobą występy na antenie HBO, co ułatwiłoby doprowadzenie do takiej potyczki. Póki co Luis, który jest w posiadaniu pasa federacji WBA w wersji tymczasowej, więc musi skrzyżować rękawice z wielkim Białorusinem.

- Osiągnęliśmy porozumienie w sprawie walki, teraz tylko pracujemy nad dokładną datą. Telewizja HBO chce to pokazać i być może uda się doprowadzić do niej nawet w czerwcu. Zobaczymy jak to wszystko się ułoży - powiedział Eric Gomez, wiceprezydent stajni Golden Boy Promotions.

Dotąd promotorzy Kubańczyka mieli problemy ze znalezieniem mu przeciwnika odpowiedniej klasy. Taki sam problem pojawi się więc jeśli odprawi Ustinowa, ale już teraz na ochotnika zgłasza się Meksykanin.

- Chcę mierzyć się z największymi nazwiskami. Już wcześniej oferowano mi walkę z Ortizem, ale miałem wtedy tylko cztery tygodnie. Nie mam problemu z takim pojedynkiem, tylko chcę dostać dwa miesiące na pełen obóz przygotowawczy i możemy się spotkać - zapewnia Ruiz Jr.