CANELO ZE SMITHEM, GOŁOWKIN Z SAUNDERSEM?

Redakcja, ESPN Deportes

2016-05-19

Oficjalnie negocjacje nadal trwają, nieoficjalnie już mówi się, że Saul Alvarez (47-1-1, 33 KO) i Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) zmierzą się z innymi rywalami.

"Canelo" zrzekł się w środę tytułu WBC w wadze średniej, ale zapewnił, że zrobił to dla dobra negocjacji w sprawie walki z Kazachem. Przekonywał, że nadal chce, aby do niej doszło i zapowiedział, że będzie pierwszym bokserem, który pokona niezwyciężonego mistrza z Karagandy.

Czytaj też: CANELO ODDAŁ PAS WBC >>>

Hiszpańskojęzyczny portal ESPN Deportes radzi tymczasem, aby kibice nie spodziewali się, że zobaczą hitową konfrontację - przynajmniej nie w tym roku. Powołując się na słowa anonimowego informatora, donosi, iż Alvarez odpuści pojedynek z "GGG" i zmierzy się w kolejnym występie z czempionem WBO w kategorii junior średniej, Anglikiem Liamem Smithem (22-0-1, 12 KO). Pięściarz z Liverpoolu 4 czerwca będzie bronić tytułu w konfrontacji z Predragiem Radoseviciem (30-1, 11 KO). Jego promotor Frank Warren odbył już ponoć rozmowy z reprezentującym "Canelo"  Oscarem De La Hoyą na temat zestawienia obu zawodników we wrześniu.

Według tego samego portalu inny podopieczny Warrena Billy Joe Saunders (23-0, 12 KO) może być kolejnym rywalem Gołowkina. Brytyjczyk jest mistrzem WBO w dywizji średniej - to jedyny pas, którego Kazach nie ma jeszcze w kolekcji, więc stanowi dla "GGG" logiczny cel.