Archiwum wiadomości z dnia: 2016-05-15

 


WACH POWRÓCIŁ PO PORAŻCE Z POWIETKINEM, ALE NIE OLŚNIŁ

W pojedynku wieczoru gali Tymex Boxing Promotion w Kędzierzynie Koźlu Mariusz Wach (32-2, 17 KO) udanie powrócił po porażce z rąk Aleksandra Powietkina w listopadzie ubiegłego roku. Mający zdecydowanie lepsze warunki fizyczne "Wiking" przeważał nad Brazylijczykiem Marcelo Luziem Nascimento (22-13, 19 KO), ale nie pokazał nic wielkiego, by twierdzić, że ma szansę z najlepszymi.


RUSIEWICZ: NIE PRZYPUSZCZAŁEM, ŻE BALSKI BIJE TAK MOCNO

- Pierwszy raz zapoznałem się z deskami, w dodatku dwukrotnie, może więc czas powoli pomyśleć o zakończeniu kariery - mówi twardy jak skała, wczoraj jednak lekko skruszała skała, Łukasz Rusiewicz (21-24, 12 KO). Lepszy od niego okazał się perspektywiczny Adam Balski (5-0, 4 KO). - Nie przypuszczałem, że aż tak mocno bije - przyznał "Rusek". Posłuchajcie naszego wywiadu.

HAYE PRZYRÓWNAŁ FURY'EGO DO BUSTERA DOUGLASA

Sławna już scenka, gdy Tyson Fury (25-0, 18 KO) ściągnął koszulkę i pokazał Władimirowi Kliczce (64-4, 53 KO) swój wielki brzuch krzycząc do niego "Zobacz, nie potrafiłeś pokonać grubasa", przeszła już do legendy. Niektórych to bawi do łez, innych żenuje. W tej drugiej grupie jest na pewno David Haye (27-2, 25 KO), który nie omieszkał teraz odnieść się do tamtej sytuacji.
RUIZ JR ŁATWO ODPRAWIŁ AUSTINA, WYGRANA FALCAO

W pierwszym po ponad półrocznej przerwie występie Andy Ruiz Jr (27-0, 18 KO) wniósł do ringu 112,7 kilograma, co akurat w jego przypadku nie jest najgorszym wynikiem. Dla Meksykanina sprowadzono mające dobre nazwisko, ale również aż 46 lat na karku Raya Austina (29-7-4, 18 KO). To mogło się skończyć tylko w jeden sposób.


HASKINS OBRONIŁ PAS IBF

Podobno trudniej jest obronić tytułu niż go zdobyć. To jeszcze lepsza informacja dla Lee Haskinsa (33-3, 14 KO), który właśnie ma już za sobą pierwszą skuteczną obronę pasa IBF wagi koguciej.EWA PIĄTKOWSKA STAWIA WARUNKI ODNOŚNIE WALKI Z SIDORENKO

Być może podczas kolejnej edycji gali Polsat Boxing Night dojdzie do ciekawego pojedynku kobiet pomiędzy Ewą Piątkowską (9-1, 4 KO) a Saszą Sidorenko (4-0), która wczoraj efektownie wyboksowała Klaudię Szymczak. Aktualna mistrzyni Europy kategorii półśredniej nie ukrywa, że z miłą chęcią skrzyżuje rękawice z zawodniczką grupy Tymex Boxing Promotion, ale najpierw musiałoby dojść do rewanżu z inną zawodniczką tej stajni, Ewą Brodnicą (10-0, 2 KO).


MICHAŁ SYROWATKA: SPODZIEWAŁEM SIĘ WIĘCEJ PO STALIARCZUKU

W poprzednią sobotę w Tarnowie Michał Syrowatka (15-1 4 KO) pokonał zdecydowanie na punkty doświadczonego, dobrze znanego polskim kibicom Andrieja Staliarczuka (11-26-5, 2 KO), który kilka niespodzianek w karierze sprawił. Po łatwej przeprawie Michał nie ukrywa, że spodziewał się po rywalu trochę więcej. Kto następny? Może Przemysław Runowski (11-0, 2 KO)?FOTORELACJA: WACH vs NASCIMENTO

Marcelo Luiz Nascimento (22-13, 19 KO) postawił Mariuszowi Wachowi (32-2, 17 KO) znacznie trudniejsze warunki niż się spodziewaliśmy. Po dziesięciu rundach jednogłośnie na punkty zwyciężył jednak Polak. Zapraszamy Was do naszej fotorelacji z wczorajszej walki "Wikinga".


TRENER I MENADŻER WILDERA: PO PROSTU BRAK SŁÓW

- Czujemy się tym wszystkim wręcz zdewastowani - nie ukrywa Jay Deas, człowiek, który odkrył talent Deontaya Wildera (36-0, 35 KO). Do dziś zresztą pozostaje jego głównym trenerem oraz współmenadżerem. Po aferze dopingowej z udziałem Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) w roli głównej dziś przedstawiciele federacji WBC oficjalnie poinformowali, że sobotnia walka o tytuł mistrza świata królewskiej kategorii zostanie przełożona, a być może nawet odwołana na dobre.