MAYWEATHER: GOŁOWKIN NIE POKAZAŁ JESZCZE, ŻE MA SERCE

Redakcja, fighthype.com

2016-05-15

Gdyby to zależało od Floyda Mayweathera Jr, do pojedynku pomiędzy Saulem Alvarezem (47-1-1, 33 KO) a Giennadijem Gołowkinem (35-0, 32 KO), najbardziej wyczekiwanej konfrontacji w świecie boksu, w ogóle by nie doszło.

- Jeśli byłbym promotorem "Canelo", nie byłoby tej walki. "Canelo" nie potrzebuje "GGG" - mówi Amerykanin.

Negocjacje w sprawie starcia Canelo-Gołowkin trwają od kilku dni. Gdyby osiągnięto porozumienie, Alvarez musiałby najprawdopodobniej opuścić swój limit 155 funtów i przenieść się do 160 funtów, czyli pełnego limitu kategorii średniej. Mayweather wolałby, żeby to Gołowkin zmienił wagę.

- Spójrzcie na innych zawodników. Sugar Ray Leonard przechodził do wyższej wagi, Floyd Mayweather tak samo, również Roberto Duran, Oscar De La Hoya, i tak dalej. Mnóstwo mistrzów przechodziło z wagi niższej do wyższej, żeby pokazać, że są prawdziwymi wojownikami i mają serce do walki. "GGG" na razie serca mi nie pokazał. On chce zostać w wadze średniej - powiedział.

W przeszłości kilkukrotnie łączono nazwiska Mayweathera i Gołowkina, a Kazach zachęcał występującego o dwie dywizje niżej pięściarza, aby spotkali się pośrodku - w limicie wagi junior średniej. Amerykanin z zaproszenia nie skorzystał, ale zapewniał, że Gołowkin byłby dla niego "łatwą robotą".