Archiwum wiadomości z dnia: 2016-02-23

JACK: JEŚLI CHAVEZ NIE ZROBI LIMITU, BĘDZIE MUSIAŁ SPORO ZAPŁACIĆ

Dwa lata temu Badou Jack (20-1-1, 12 KO) w ciągu minuty został zdemolowany przed niedocenianego Dereka Edwardsa, a jego kariera zawisła na włosku. Wykorzystał jednak swoją szansę i niespodziewanie czternaście miesięcy później sięgnął po tytuł mistrza świata kategorii super średniej organizacji WBC. Teraz jest blisko spotkania z Julio Cesarem Chavezem Jr (49-2-1, 32 KO) w drugiej obronie pasa.

WSB: KTO ZABOKSUJE PRZECIWKO HUSARZOM?

Bardzo możliwe, że w swoim najmocniejszym składzie wystąpi zespół Caciques Venezuela w meczu z Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing. Największą niewiadomą jest rywal dla Hamzy Touby w wadze -52kg. Spotkanie odbędzie się w nocy z 27 na 28 lutego w Caracas, a transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

LINARES POZBAWIONY PASA WBC - TERAZ MARSILI vs ZLATICANIN

O sprawie pisaliśmy blisko dwa tygodnie temu - Jorge Linares (40-3, 27 KO) na treningu złamał prawą rękę i nie był w stanie przystąpić do obowiązkowej obrony tytułu mistrza świata wagi lekkiej organizacji WBC przeciwko oficjalnemu pretendentowi, Dejanowi Zlaticaninowi (21-0, 14 KO). Dziś władze World Boxing Council pozbawiły go tytułu.

PATRYK BORUTA: NIE MA MIEJSCA NA PORAŻKI

- Na tym etapie kariery nie mogę przegrać ani z Maurycym Gojko ani żadnym innym rywalem. Odwrotna pozycja boksowania rywala nie powinna stanowić dla mnie jakiegoś problemu - powiedział Patryk Boruta (2-0), który wystąpi 27 lutego na gali "BudWeld Boxing Night" w Radomiu.

BRIEDISA CZEKAJĄ DUŻE WALKI

W niedzielny wieczór Mairis Briedis (19-0, 16 KO) zdobył interkontynentalny pas organizacji IBF kategorii cruiser, o czym już Was zresztą informowaliśmy. Pokonał szybko i efektownie Danie Ventera (20-8, 15 KO), czyniąc to w dużo lepszym stylu niż męczący się z nim trochę Aleksander Usyk, o którym tak głośno. Wkrótce 31-letni Łotysz może jednak doczekać się swojej szansy.

NA RAZIE... NA WSTECZNYM

Czy odświeżona Husaria przeciwko mocnemu składowi Caciques Wenezuela jest szansą na przerwanie pasma nieznacznych porażek? Przegrywając dotychczas każdy mecz po 2:3 i gromadząc tym samym trzy punkty przed kolejnym starciem, wręcz zmusiło autora do komentarza.