HAYE WYSZEDŁ Z PROPOZYCJĄ NADANIA ALEMU TYTUŁU SZLACHECKIEGO

Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych David Haye zaproponował, aby podczas zbliżającej się wizyty w Wielkiej Brytanii Muhammad Ali otrzymał honorowy tytuł szlachecki.

"Największy", który w swojej karierze trzykrotnie boksował na Wyspach, przyleci do Anglii w przyszłym tygodniu, aby wziąć udział w otwarciu wystawy "I Am The Greatest" w O2 w Londynie. Wystawa będzie czynna od 4 marca do 31 sierpnia.

Na kilka dni przed wizytą Haye stworzył na portalu change.org petycję w sprawie uhonorowania 74-letniego Amerykanina. Podkreśla, że to może być jego ostatnia wizyta w Wielkiej Brytanii i jeden z najlepszych pięściarzy w historii, którego pozytywny wpływ na świat wykracza daleko poza sport, zasłużył na godne przyjęcie.

- "Największy" otrzymał wiele nagród i tytułów na całym świecie, czas, aby uhonorowano go także w Wielkiej Brytanii. Proszę, podpiszcie petycję, aby Muhammad Ali otrzymał honorowy tytuł szlachecki, na który w pełni zasłużył - oznajmił.

Tytuł ten, jeden z najbardziej zaszczytnych przyznawanych przez Wspólnotę Brytyjską, w przeszłości otrzymywali m.in. Bill Gates i Steven Spielberg. Ali byłby pierwszym sportowcem z takim wyróżnieniem. Ponieważ nie jest obywatelem Wielkiej Brytanii, nie mógłby korzystać z tytułu Sir.

Petycja Haye'a dostępna jest pod tym adresem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 23-02-2016 13:04:06 
Po co mu tytuł szlachecki skoro każdy na świecie tytułuje go "The Greatest" :D
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 23-02-2016 13:36:27 
Kiedy jeszcze Anglia była Anglią, a więc ostoją klasy szlachic to był człowiek szlachetny, w sensie szlachetności charakteru, manier itp. Taki tytuł pasuje do wyszczekanego, nieokrzesanego Alego jak siodło do świni.
Wielkim sportowcem był, miał charyzmę, ale nie popadajmy w szaleństwa. Można go utytułować w inny sposób. To po prostu nie pasuje do sytuacji.
Tyle teoria. Teraz Anglia już prawdziwą Anglią nie jest i takie tytuły rozdaje się jak ulotki na festynach bo nic nie znaczą. A szkoda.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 23-02-2016 13:39:26 
Henry Cooper dostal taki tytul


a wszystkim chcialem przypomniec skoro temat jest na fali - Muhamad ALi jest muzulmaninem ale jakos nikt go nie wyzywa od brudasa i muslima kozojebcy
 Autor komentarza: CELko
Data: 23-02-2016 13:45:44 
No i za swoją wiarę zapłacił karą bożą.Nikt go nie wyzywa z prostego powodu, popatrz na jego stan zdrowia.Nawet przeciwnikom islamu, antyfanom boksu Muhammada jest go po prostu szkoda.Tak nie powinien kończyć jeden z najlepszych bokserów w historii.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 23-02-2016 13:47:05 
Bo on jest prawdziwym muzułmaninem. Jest ze Stanów, poznał później tę religię (kiedy był już w pełni rozwinięty umysłowo) i przejął prawdziwe, pozytywne idee tej religii.

Nie mylić go z indoktrynowanymi od dzieciństwa barbarzyńcami, pałającymi nienawiścią do innowierców i do białych.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 23-02-2016 14:12:13 
CELko - kolego ty i wielu innych jesteście w błędzie, bredzicie w kółko o stanie zdrowia Alego, który był badany przez setki lekarzy i żaden nie stwierdził że choroba Alego spowodowana została bokser. Czytałem ostatnio książke o Alim gdzie były wypowiedzi lekarzy i ekspertów żaden nie twierdził że to od ciosów więc skończcie pier;;;lić. Na taką chorobę może zachorowac każdy ty i ja też chociaż nie walczymy to samo spotkało najlepszego boksra w historii. Takie życie. Każdy patrz na niego z politowaniem bo twierdzi że sam jest sobie winny a to nie prawda on nie jest winny chorobie nie przyczynił się do tego wbijcie sobie wszyscy to raz na zawsze do głów
 Autor komentarza: Champion20
Data: 23-02-2016 14:12:38 
spowodowana została ciosami ' sory
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 23-02-2016 14:28:23 
Cooperek
Co ty ćpasz? Jaka teoria... Śmieszne.
Alemu za poglądy i walkę z rasizmem, dyskryminacją oraz jawne przeciwstawienie się agresywnej polityce USA. Za te rzeczy należy mu się tytuł bardziej niż królowej. Ta się tylko urodziła we właściwym miejscu i czasie. No, ale Polacy kochają te swoje teorie spiskowe, bo przecież cały świat jest przeciwko nam. Co do bycia muzłumaninem. Są muzułmanie źli, są i dobrzy. Tak jak chrześcijanie, ateiści itd... Zwyczajnie mają zła prasę, bo ciemna masa wykorzystywana jest do brudnej roboty, a ktoś kto tym steruje liczy $$$!
 Autor komentarza: arpxp
Data: 23-02-2016 14:35:21 
Haye chce tylko żeby o nim trąbili w mediach, koło chuja mu lata tytuł szlachecki alego
 Autor komentarza: RSC2
Data: 23-02-2016 14:56:16 
Czas zatarł ślady.
A tak naprawdę to poza boksem Ali był nikim.
W USA wśród starszych kibiców boksu ,którzy go jeszcze pamiętają Ali nie ma żadnego szacunku.

On zawsze działał na szkodę USA i kolaborował z jej wrogami.

[Najlepszy jest ten co powyżej napisał "prawdziwy muzułmanin" Chętnie odpisałbym mu czym charakteryzuje się "prawdziwy muzułmanin" Nie wiem tylko, czy miałbym partnera do dyskusji na ów temat.]
 Autor komentarza: Champion20
Data: 23-02-2016 15:08:28 
RSC2 - Ali był nikim po za boksem? aha to dlatego go zapraszano przez lata aż do teraz jako gościa honorowego na wszelkie imprezy oraz traktowany był z szacunkiem przez byłych prezydentów USA i inne wielkie osobistości?
 Autor komentarza: Champion20
Data: 23-02-2016 15:09:18 
przydomek "the greatest" czyli największy odnosi się zarówno do ringu jak i zycia po za ringiem i to nie jest tylko moje zdanie dziwie sie ze piszesz takie brednie
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 23-02-2016 15:28:29 
Co za wysyp debili...
Co do "Największy". Niech redakcja to tłumaczy jako "Najwspanialszy". Dużo bardziej to pasuje. Największy to by było the biggest. Takie mam odczucie.
 Autor komentarza: valmont
Data: 23-02-2016 15:44:03 
wojtyla85 przyczepiłeś się do Cooperka za jaką teorię? Facet ma rację, że Ali i tytuł szlachecki to kpina. Jaka walka? o co? bardziej strach przed zaciągnięciem w kamasze.
 Autor komentarza: skud
Data: 23-02-2016 19:03:19 
To sa jaja,czarny chce dac drugiemu czarnemu tytul Szlachecki!Casius Clay przeszedl na Islam i stal sie wlascicielem Hotelu w Kairze.Historia w pewnym sensie sie powtorzyla z Mikiem Taysonem ,jak siedzial za gwalt to przeszedl na Islam ,bo tam mozna dymac wszystko i wszystkich jak masz kase!
 Autor komentarza: RSC2
Data: 23-02-2016 19:10:00 
Champion20


Widocznie słabo znasz życiorys Alego, oraz nie orientujesz się w amerykańskiej rzeczywistości.
Jego wypowiedzi na temat Fraziera ,oraz jego kibiców [kukluxklan], przynależność do NOI , spotkania z dyktatorem Iraku Saddamem Husajnem , pogardliwe wypowiedzi na temat żołnierzy amerykańskich itp.

USA są krajem o największym na świecie poczuciu patriotyzmu.
Dlatego też postawa Alego jest w USA źle postrzegana boUSA dały mu możliwość wybicia się .a on wypiął się tyłkiem na ten kraj.

Z niego szlachcic jak z koziej......
 Autor komentarza: skud
Data: 23-02-2016 20:10:09 
RSC2

Z tym patryjotyzmem w USA,to moze tak bylo kiedys!Obecne zbankkrutowane USA ,szuka kasy poprzez wojny!USA ,jest pierwszym testerem NWO czyli mix ludnosci(48% jest juz kolorowa a na Swiecie tylko co 7 osoba jes biala) itd... to samo Bankierzy I sily wyzsze chca to zaserwowac Europie!
 Autor komentarza: Champion20
Data: 23-02-2016 20:15:07 
RSC2 - wypowiedzi Alego na temat wojska? wtf gościu ćpałeś cos? ALi przeciewstawił sie otwarcie Wojnie w Vietnamie która po latach Usa uznało za najwieksza pomyłkę w historii stanów. To ali jako pierwszy sie temu przeciwstawił za co go wychwalają pod niebiosa człowieku ogarnij sie co do Freizera Ali otwarcie powiedział że to było pod publike przeprosił Freizera wypowiadal sie na jego temat z szacunkeim był na jego pogrzebie szedl za trumną o czym ty piszesz wogole? kibice pokochali go za wojny z Freizerem kochają go jest symbolem boksu w stanach i na świecie to co napisałeś jest żalosne i szmieszny tyle w temacie i to ty nie znasz zyciorysu alego
 Autor komentarza: slayer85
Data: 23-02-2016 20:50:37 
Rozumiem, że niektórzy nie pałają do ogólnie przyjętego islamu, ale trzeba wiedzieć kto jest kim. Ali był kiedyś sunnitą - dość agresywnym muzułmanimem. Po przewartościiwaniu wielu spraw i otwarciu oczy na świat, został sufistą. Sufizm to mistyczna i filozoficzna odmiana tej religii. Poczytajcie czym to jest, a potem możemy podyskutować
 Autor komentarza: RSC2
Data: 23-02-2016 21:54:14 
Champion20
Dokonujesz oceny sytuacji przez pryzmat człowieka z zewnątrz, albo przez pryzmat lewactwa.
E USA jest wręcz kult żołnierzy walczących w US Army w tym w Wietnamie
Mają własne święto.
Lewacka Europa próbuje zamazywać owe przywiązanie do Kraju Hymnu Godła Flagi.
Ponadto kontakty Alego z Irakiem i Saddamem Husajnem doprowadziły go do do tego ,że ówczesne społeczeństwo kompletnie go nie szanowało podobnie jak obecnie robi to ze sportowcami utrzymującymi kontakty z reżimem Korei Północnej [Dennis Rodman]
„Idol sportowy” wcale nie musi oznaczać „szanowany obywatel”

Masz trochę za mało wiedzy na ten temat
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 23-02-2016 22:03:05 
Dali pederascie Eltonowi Johnowi tytul sir czy lord, to dlaczego mieli by nie dac bokserowi ktory kazdego obrazal. Tyson Furry tez zasluguje na taki tytul. A dlaczego nie. Jak szalec to szalec.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 23-02-2016 22:06:49 
Zaczynaja debile znowu o lewakach... a do szkoly to sie zapomnialo chodzic barany! Ali nie jest lubiany i doceniany w stanach??? Ten gosc jest zywa legenda i jest pol-bogiem w USA!!! Wy jestescie zawistnymi polaczkami i nie znacie wogole historii boksu i zyciorysu jednego z najwiekszych i najwspanialszych nie tylko bokserow, ale wogole sportowcow. Zal mi was...
 Autor komentarza: TeddyCexxo
Data: 23-02-2016 22:06:56 
PanJanekTygrys

Tyson Fury jako pierwszy zasluguje na taki tytul bo po wygraniu z Klitschko zostal TNT The New Tyson:)
 Autor komentarza: RSC2
Data: 23-02-2016 22:43:14 
wojtyla85

Boksem w USA interesuje się znikomy procent ludzi.

Boks to sport który pod względem popularności w USA jest pod koniec pierwszej dziesiątki.

Takich jak Ali nikt w USA nie szanuje.
Chyba,że kilku czarnych i kilku muslimów.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 23-02-2016 23:40:47 
ali przeszedl na islam raczej ze wzgledow politycznych niz moralnych lub duszowych.....wtedy nation of islam byla symbolem solidaryzowania sie z murzynami w usa - proste...
 Autor komentarza: Rollins
Data: 24-02-2016 01:03:09 
Może by qrva Mike'owi Mollo w Polsce dać tytuł szlachecki?
 Autor komentarza: rex
Data: 24-02-2016 05:35:28 
bokser niezły, choć gorszy niż sam siebie przedstawiał. Poza tym megaloman pajac i cham. Nic mu się nie należy, prócz pozdrowienia środkowym palcem
 Autor komentarza: starycap
Data: 24-02-2016 08:35:11 
Forum schodzi na psy.
Tylu was tu pisze ale same głupoty bez zastanowienia ot tak kilik i pierdziu.Szacun dla wojtyły 85 i Championa20.nawet Rollins to już chyba nie ten co fason trzymał a może to inna osoba.Aby pisać to trzeba coś kumać w temacie ale aby coś w temacie pisać to trzeba niestety do szkół chodzić a nie pod budkę z piwem i śmietnik na osiedlu.Tam się wiedzy nie zdobywa.A jak jej brak to lepiej siedzieć cicho to dobra zasada.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 24-02-2016 13:29:43 
Tak Alego nikt nie szanuje, że aż zapalał znicz olimpijski na IO 1996 ( specjalnie podali mu ogień na parę metrów przed zniczem, by mógł dojść )

Kolejne głąby które w życiu nie wyszły z osiedla.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 24-02-2016 16:54:28 
Ja piszę o społeczeństwie amerykańskim ,a nie o sportowym, czy biznesowym lobby, które ciągle potrzebuje ludzi sukcesu dla swojego marketingu.

Wiele osób na tym forum ma wyobrażenie o USA oparte na sloganach i wyświechtanych tezach.

Podobnie zresztą jest także w odwrotnym kierunku.
Przeciętny Amerykanin ciągle myśli ,że Polska to kraj porównywalny w rozwoju do krajów afrykańskich.

Ali w wielu przypadkach odwrócił się od kraju który dał mu możliwość zaistnienia.
Za tą pogardę dla USA jest tam uważany za odszczepieńca i nie jest tam idolem.To co napisałem nie oznacza ,że Ali w USA nie ma wielbicieli bo ma.
Ale globalnie jest nikim.

Jest wielu sportowców w tym bokserów w USA o mniejszych sukcesach sportowych niż Ali ,a mających o wiele większe poważanie społeczne niż Ali.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 24-02-2016 17:52:52 
Podejrzewam, że nigdy nie wyjechałeś ze kraju .
Boks w czasach Alego to 2 najpopularniejsza dyscyplina pewnie .
Zapytaj kogokolwiek na ulicy o zagranicznych bokserów, to odpowie Ali (Clay Ci starsi ) i Tyson.

BBC , ESPN czy Sports illustrated dają mu tytuł najlepszego sportowca wszechczasów , ale co tam, jakiś koleś zupełnie bez dowodów mówi, że Ali nie ma poważania
 Autor komentarza: RSC2
Data: 24-02-2016 19:00:17 
szansepromotions


Aby dyskutować na ten temat należałoby zdefiniować co Ty rozumiesz pod określeniem „poważanie” czy ‘”społeczny szacunek”

Ty piszesz o popularności , rozpoznawalności a nie o szacunku.

Zresztą według mnie nawet ta popularność Alego w USA jest wątpliwa

Dla mnie popularność i rozpoznawalność nie jest tożsama z „ogólnym szacunkiem”

Ali ma zbyt wiele grzechów w stosunku do USA ,aby mógł być szanowany w społeczeństwie ,które przywiązuje niebywałą wagę do patriotyzmu i oddania swojej ojczyźnie,

W USA boks nigdy nie był najważniejszym sportem i zawsze był poza pierwszą ósemką.

Ponadto USA to duży kraj i w każdym stanie jest inaczej.
Ja swoje spostrzeżenia opieram na podstawie stanów południowych ,a nie z perspektywy Jackowa , czy Green Point
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 24-02-2016 19:28:55 
zawsze poza pierwszą 8'semką ?
Teraz już kompletnie widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz, a wiedzę o stanach zbierasz z youtuba i filmów z żółtymi napisami.
Boks był niemal od zawsze w czubie stawki, do lat 50 to najpopularniejszy sport.
Jego mniejszą popularność pojawiła się w latach 80'tych wraz z larrym holmsem, Tyson jednak wszystko zmienił.
Teraz może nie jest aż tak popularny, ale na pewno coś się może zmienić.
Aha, piszesz Stany, a potem piszesz południe stanówm, zdecyduj się.
Jak kogoś nie poważasz to nie podchodzisz do niego po autograf, chyba prościej się tego wytłumaczyć nie da.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 24-02-2016 20:43:39 
Ty ciągle bazujesz na pojedynczych przykładach.

Natomiast ja oceniam sytuację na podstawie całości.

Jeżeli chodzi o oglądalność ,zainteresowanie,czy nawet uprawianie to boks nigdy nie był w czubie najpopularniejszych sportów USA. Nigdy nie był najpopularniejszym sportem w USA
Jest 5 dyscyplin które boks biją na łeb pod względem zainteresowania i przynajmniej 3 dyscypliny mający nieco większą popularność.
Te statystyki można łatwo sprawdzić na amerykańskich stronach internetowych i jeżeli jesteś wystarczająco obeznany w realiach amerykańskich to nie będziesz miał żadnego problemu je znaleźć.


[ Nie rozumiem przedostatniego zdania .Czy południe Stanów Zjednoczonych jest mniej reprezentatywne niż północ?
Bo ja uważam ,że jest dokładnie odwrotnie na co posiadam wiele argumentów]
 Autor komentarza: inzZ
Data: 24-02-2016 21:01:42 
@RSC2
Co Ty za glupoty opowiadasz
1. Ali do niedawna byl najbardziej rozpoznawalnym człowiekiem na Ziemi- czlowiekiem, nie tylko sportowcem
2. Poczytaj sobie youtube i filmiki z Alim w roli glownej i zobacz, jakim ludzie darzą go uwielbieniem. To są wypowiedzi przecietnych zwyklych ludzi. Więc tu masz bezposredni dowod, ze bredzisz glupoty
3. Jesli chodzi o ogladalnosc i zainteresowanie to boks zawsze obok futbolu amerykanskiego, baseballu i koszykowki byl ulubionym sportem Amerykanow. To się diametralnie zmienilo po latach 90, jednak wczesniej tak bylo i jest to oczywisty fakt, wiec nie bredz
 Autor komentarza: RSC2
Data: 24-02-2016 21:08:20 
inzZ

Zapomniałeś jeszcze o 2 dyscyplinach które są w USA o wiele bardziej popularne niż boks i o 3 dyscyplinach które konkurują z boksem ,gdy on jest w szczytowym okresie swojej popularności.

Ponadto ja nie piszę o rozpoznawalności Alego.
Rozpoznawalność ,a szacunek do dwie całkowicie odmienne sprawy.

Ja także nie piszę o Ziemi a jedynie o USA.

Ali wypiął się wielokrotnie na USA, a to jest w tym kraju niewybaczane przez społeczeństwo.

Faktów nie zmienisz. Możesz jedynie nimi manipulować.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.