HAYE WYSZEDŁ Z PROPOZYCJĄ NADANIA ALEMU TYTUŁU SZLACHECKIEGO

Redakcja, change.org

2016-02-23

Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych David Haye zaproponował, aby podczas zbliżającej się wizyty w Wielkiej Brytanii Muhammad Ali otrzymał honorowy tytuł szlachecki.

"Największy", który w swojej karierze trzykrotnie boksował na Wyspach, przyleci do Anglii w przyszłym tygodniu, aby wziąć udział w otwarciu wystawy "I Am The Greatest" w O2 w Londynie. Wystawa będzie czynna od 4 marca do 31 sierpnia.

Na kilka dni przed wizytą Haye stworzył na portalu change.org petycję w sprawie uhonorowania 74-letniego Amerykanina. Podkreśla, że to może być jego ostatnia wizyta w Wielkiej Brytanii i jeden z najlepszych pięściarzy w historii, którego pozytywny wpływ na świat wykracza daleko poza sport, zasłużył na godne przyjęcie.

- "Największy" otrzymał wiele nagród i tytułów na całym świecie, czas, aby uhonorowano go także w Wielkiej Brytanii. Proszę, podpiszcie petycję, aby Muhammad Ali otrzymał honorowy tytuł szlachecki, na który w pełni zasłużył - oznajmił.

Tytuł ten, jeden z najbardziej zaszczytnych przyznawanych przez Wspólnotę Brytyjską, w przeszłości otrzymywali m.in. Bill Gates i Steven Spielberg. Ali byłby pierwszym sportowcem z takim wyróżnieniem. Ponieważ nie jest obywatelem Wielkiej Brytanii, nie mógłby korzystać z tytułu Sir.

Petycja Haye'a dostępna jest pod tym adresem.