Archiwum wiadomości z dnia: 2015-11-25

 


JACKIEWICZ DLA SYROWATKI!

Szykuje się fajna walka podczas zaplanowanej na 12 grudnia gali w Ełku. Startujący zazwyczaj w kategorii super lekkiej Michał Syrowatka (13-0, 4 KO) pójdzie w górę do dywizji półśredniej, Rafał Jackiewicz (46-14-2, 21 KO) zadba jeszcze mocniej o dietę i obaj spotkają się w walce wieczoru!


LARA I ZAVECK W LIMICIE

Zarówno broniący tytułu mistrza świata federacji WBA Erislandy Lara (21-2-2, 12 KO) jak i pretendujący do tego pasa Jan Zaveck (35-3, 19 KO) osiągnęli wymagany limit kategorii junior średniej.


WIDEO: OTROUMOV vs URBAŃSKI

Patryk Urbański (Gwardia Wrocław) po zwycięstwie w pierwszej walce, w drugiej musiał uznać wyższość Mikhaela Otroumova z Izraela i odpadł z rozgrywanych w Kołobrzegu Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Poniżej zapis wideo tego pojedynku.


DAVID HAYE: JEŚLI FURY WYGRA W SOBOTĘ, BĘDZIE NA MOIM RADARZE!

David Haye (26-2, 24 KO) po trzech i pół roku przerwy wróci 16 stycznia w Londynie i zmierzy się z Markiem de Mori (30-1-2, 26 KO). Popularny "Hayemaker" przekonuje, że jeśli w najbliższą sobotę Tyson Fury (24-0, 18 KO) pokona Władimira Kliczkę (64-3, 53 KO), wówczas spotkanie dwóch rodaków - w przeszłości dwukrotnie odwoływane, znów będzie miało sens.


JACKIEWICZ O WALCE Z SYROWATKĄ: WIERZĘ W ZWYCIĘSTWO

- To nie jest tak, że jadę przegrać walkę. Czasem po prostu czegoś mi brakowało. Niektórzy powiedzą, że Jackiewicz się kończy, albo że robię to tylko i wyłącznie dla kasy, a ja odpowiadam szczerze, że i jedni i drudzy po części mają trochę racji. Jadę do Ełku z myślą o ciężkiej przeprawie, ale wierzę głęboko, że mogę sprawić niespodziankę i wygrać - nie ukrywa były mistrz Europy, Rafał Jackiewicz (46-14-2, 21 KO), który 12 grudnia w Ełku stanie naprzeciw Michała Syrowatki (13-0, 4 KO).


MIGUEL COTTO WRÓCI NAJWCZEŚNIEJ W POŁOWIE ROKU

- Canelo wygrał wyraźnie - przekonuje Mauricio Sulaiman, prezydent organizacji WBC. Miguel Cotto (40-5, 33 KO) został pozbawiony tytułu mistrza świata jeszcze przed walką, bo nie zapłacił wymaganych pieniędzy za usankcjonowanie potyczki jako mistrzowskiej. W ringu zdaniem sędziów również poległ, a miejsce po nim zajął Saul Alvarez (46-1-1, 32 KO).


GALA W OPOCZNIE

Koniec roku to prócz trwających właśnie Mistrzostw Europy w Kołobrzegu - wiele lokalnych sprawdzianów pięściarzy na licznie organizowanych imprezach przez okręgowe związki i kluby. Do grona aktywnie działających przyłączył się także Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Widzew Łódź, który pragnie zaprosić do Opoczna na galę o Puchar Burmistrza - już w następny weekend. Informacje w rozwinięciu.

MIAŁO BYĆ WACH-JOSHUA, BĘDZIE MROCZKOWSKI vs DUBOIS (+91kg)

Pisaliśmy o efektownym zwycięstwie Kamila Mroczkowskiego (+91kg), pokazywaliśmy jego walkę, ale również zwracaliśmy uwagę, że dziś w ćwierćfinałowym pojedynku Młodzieżowych Mistrzostw Europy na jego drodze stanie zbudowany niczym gladiator i silny jak tur Daniel Dubois z Anglii. Na rozgrzewkę przed ich dzisiejszym starciem pokazujemy teraz występ Anglika i wygraną w półtora minuty nad niezłym przecież Bułgarem. Następca Joshuy? Dziś zweryfikuje go Mroczkowski. Lepszy będzie miał już medal w kieszeni.
JOSHUA I WHYTE STAWIAJĄ NA KLICZKĘ

Anthony Joshua (14-0, 14 KO) i Dillian Whyte (16-0, 13 KO), zwaśnieni Brytyjczycy, którzy 12 grudnia rozstrzygną, kto jest przyszłością angielskiej wagi ciężkiej, zgodnie twierdzą, Władimir Kliczko (64-3, 53 KO) nie będzie miał łatwego zadania w starciu z Tysonem Furym (24-0, 18 KO). Ostatecznie jednak obaj skłaniają się ku triumfowi Ukraińca.