JOSHUA I WHYTE STAWIAJĄ NA KLICZKĘ

Redakcja, Sky Sports

2015-11-25

Anthony Joshua (14-0, 14 KO) i Dillian Whyte (16-0, 13 KO), zwaśnieni Brytyjczycy, którzy 12 grudnia rozstrzygną, kto jest przyszłością angielskiej wagi ciężkiej, zgodnie twierdzą, Władimir Kliczko (64-3, 53 KO) nie będzie miał łatwego zadania w starciu z Tysonem Furym (24-0, 18 KO). Ostatecznie jednak obaj skłaniają się ku triumfowi Ukraińca.

- Od początku będzie akcja. Myślę, że Fury wyjdzie z nastawieniem, że nie ma niczego do stracenia. Jego styl to wyprowadzenie wielu ciosów, ale myślę, że Kliczko zabłyśnie swoją klasą i wygra. Szykuje się w każdym razie świetna walka. To wspaniałe wydarzenie dla boksu w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Dodatkowo zmierzą się dwie zupełnie różne osobowości, co czyni tę walkę jeszcze bardziej interesującą. Trudno przewidzieć wynik, obaj mają na koncie nokauty, w wadze ciężkiej wszystko może się zdarzyć - stwierdził AJ.

- Jeżeli Kliczko chce używać lewego prostego i wygrać w ten sposób na punkty, zrobi to. Jeżeli chce wygrać przez nokaut, również to zrobi. Będzie dobra walka. Zawsze gdy Fury jest w budynku, jest ciekawie. Nigdy nie wiadomo, co on zrobi - może zacznie śpiewać przed walką, może po. Na pewno zaatakuje, mam nadzieję, że zrobi z tego walkę. Liczę, że przetestuje Włada - oznajmił z kolei "Łajdak" z Brixton.

Walka Kliczko-Fury już w sobotę w Dusseldorfie. Transmisja w Polsacie Sport.