Archiwum wiadomości z dnia: 2015-11-12

 


WILDER O KLICZKO-FURY: PYTAŃ WIELE, ALE DZIĘKI TEMU JEST CIEKAWIE

Większość ekspertów stawia na Władimira Kliczkę (64-3, 53 KO), lecz są i tacy, których zdaniem to Tyson Fury (24-0, 18 KO) zejdzie z ringu w Dusseldorfie w glorii zwycięstwa. W stawce ich potyczki będą należące do Ukraińca pasy WBA/WBO/IBF wagi ciężkiej. Czwarty z liczących się tytułów - ten w wersji WBC, jest teraz w posiadaniu Deontay Wildera (35-0, 34 KO). Amerykanin natomiast nie ma wyraźnego faworyta.


JOSHUA STAWIA NA ZWYCIĘSTWO KLICZKI

Anthony Joshua (14-0, 14 KO) sparował zarówno z Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO), jak i Tysonem Furym (24-0, 15 KO). Na kogo utalentowany Anglik, kreowany na przyszłego dominatora królewskiej kategorii, stawia w zaplanowanej na 28 listopada walce?
BĘDZIE REWANŻ MATTHYSSE-PROWODNIKOW?

Rusłan Prowodnikow (25-4, 18 KO) ma nadzieję, że w końcu uda się doprowadzić do walki rewanżowej z Lucasem Martinem Matthysse (37-4, 34 KO). Argentyńczyk do tej pory nie był zainteresowany takim pojedynkiem, ale po porażce z Wiktorem Postołem może to być dla niego w tej chwili najlepsza opcja.

GRAFKA: MATYJA NIE UNIKA WALKI, NASTAWIAM SIĘ NA WOJNĘ

- Ten chłopak lubi się bić, podobnie zresztą jak ja. Gdy w ringu spotka się dwóch zawodników z takimi stylami, to zwiastuje tylko jedno. Wojnę, na jaką się nastawiam od początku - zapowiada Bartłomiej Grafka (15-18-1, 6 KO), który w ostatni weekend listopada podczas gali w Rzeszowie stanie przed ciężkim zadaniem, mierząc się z niepokonanym Markiem Matyją (10-0, 4 KO).
MAYWEATHER: COTTO-CANELO? PAMIĘTAJCIE, CO Z NIMI ZROBIŁEM

Podczas gdy bokserski świat z niecierpliwością wyczekuje walki Miguela Cotto (40-4, 33 KO) z Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO), przebywający na emeryturze Floyd Mayweather Jr umniejsza jej znaczeniu. - To tak zwany największy pojedynek, jaki pozostał w boksie. Pamiętajcie, że obaj ze mną walczyli, pamiętajcie, co z nimi zrobiłem - mówi Amerykanin.BRONER DO FLOYDA: PRZESTAŃ ZE MNĄ POGRYWAĆ, CZARNUCHU

Kryzys braterstwa. Po tym, jak Floyd Mayweather Jr skrytykował Adriena Bronera (31-2, 23 KO), zarzucając mu niewdzięczność i brak szacunku, młodszy z Amerykanów odpowiedział 11-minutową tyradą, którą opublikował w sieci. - To bez sensu, mam twój numer, ty masz mój, ale jak dzwonię, to nie odbierasz, więc to jedyny sposób, abym zdobył twoją uwagę - wyjaśnił.