COTTO-ALVAREZ: PROMOTORZY ZAŁOŻYLI SIĘ O 100 TYSIĘCY DOLARÓW

Redakcja, Boxing News Online

2015-11-12

Bogaci panowie potrafią się zabawić, ale dopóki bawią się w ten sposób, wszyscy powinni być zadowoleni. Zarówno Oscar De La Hoya jak i Shawn Carter, znany światu jako sławny raper Jay Z, są tak pewni wygranej swojego zawodnika, że zdecydowali się na spory zakład.

De La Hoya jest promotorem Saula Alvareza (45-1-1, 32 KO), natomiast Jay Z Miguela Cotto (40-4, 33 KO). Do ich potyczki dojdzie w przyszłą sobotę w Las Vegas.

De La Hoya i Carter założyli się o 100 tysięcy dolarów! Suma zostanie jednak przeznaczona na cele charytatywne. Jeśli zwycięży Cotto, szef stajni Golden Boy Promotions wpłaci tę sumę na konto Shawn Carter Foundation. Jeśli natomiast górą okaże się Alvarez, Jay Z zasili fundację do walki z rakiem. Cel szczytny, więc niech się panowie zakładają jak najczęściej...

Przypomnijmy, że stawką konfrontacji Alvareza z Cotto będzie należący do tego drugiego tytuł mistrza świata wagi średniej według federacji WBC. Mimo tego pojedynek odbędzie się w umownym limicie 155 funtów, czyli 70,3 kg.