Archiwum wiadomości z dnia: 2015-09-28

 


PAWEŁ KOŁODZIEJ: MAM NADZIEJĘ, ŻE WRÓCĘ JUŻ W LISTOPADZIE

Paweł Kołodziej (33-1, 18 KO) wrócił już do regularnych treningów i liczy na to, że już w listopadzie uda mu się w końcu wrócić do gry. Będzie to waga ciężka, ale "Harnaś" nie wyklucza, iż w przypadku konkretnej, a zarazem atrakcyjnej oferty, znów wróci do limitu 90,7 kg. My porozmawialiśmy z nim chwilę przy okazji sobotniej gali Polsat Boxing Night.DOBRA OGLĄDALNOŚĆ WALKI WILDERA, TERAZ MUSI BYĆ POWIETKIN

Mauricio Sulaiman - prezydent federacji WBC, raz jeszcze potwierdził, że Deontay Wilder (35-0, 34 KO) w trzeciej obronie tytułu mistrza świata wagi ciężkiej będzie musiał spotkać się z oficjalnym pretendentem, Aleksandrem Powietkinem (29-1, 21 KO). O ile oczywiście Mariusz Wach (31-1, 17 KO) nie sprawi 4 listopada w Kazaniu wielkiej niespodzianki.

JEAN PASCAL ZACZNIE WSPÓŁPRACĘ Z ROACHEM?

Jean Pascal (30-3-1, 17 KO) ma ostatnio trochę pod górkę. Najpierw przegrał przed czasem z Siergiejem Kowaliowem, a pod koniec lipca co prawda pokonał Yunieski Gonzaleza, lecz większość obserwatorów widziało jego porażkę. Teraz być może poczyni pewne roszady w swoim zespole.


HOPKINS: GOŁOWKIN POCZUJE SIĘ NIEKOMFORTOWO W RINGU

Podobnie jak jego partner biznesowy Oscar De La Hoya, Bernard Hopkins mocno wierzy w sukces Davida Lemieux (34-2, 31 KO) w starciu z Giennadijem Gołowkinem (33-0, 30 KO). Zdecydowany faworytem pozostaje Kazach, jednak "Kat" zapowiada, że to, co wydarzy się 17 października w Madison Square Garden, nie będzie przypominało żadnej z dotychczasowych walk "GGG".
YOAN PABLO HERNANDEZ KOŃCZY KARIERĘ!

Pomimo rzadkich startów Yoan Pablo Hernandez (29-1, 14 KO) przez wielu uważany był wciąż za najlepszego zawodnika kategorii junior ciężkiej. Kilkanaście dni temu władze organizacji IBF pozbawiły go tytułu mistrza świata, a on sam teraz ogłosił zakończenie kariery.GLEN TAPIA SPARUJE Z COTTO, WRÓCI 14 LISTOPADA

Pięściarz wagi super półśredniej Glen Tapia (23-2, 15 KO) pomoże w przygotowaniach Miguelowi Cotto (40-4, 33 KO) przed jego pojedynkiem z Saulem Alvarezem (45-1, 32 KO) zaplanowany na 21 listopada o tytuł mistrza świata wagi średniej. Amerykanin będzie sparował z wielkim mistrzem z Portoryko w Wild Card Boxing Gym u Frieddiego Roacha, ale potem czeka go również swój własny kolejny zawodowy występ.KRZYSZTOF WŁODARCZYK: WIERZĘ W ODZYSKANIE TYTUŁU

Jak już szaleć, to szaleć ma maksa... Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO) po kilku latach znów na BOKSER.ORG! Popularny "Diablo" jeszcze w tym roku ma zaboksować na gali w Polsce. Były dwukrotny mistrz świata kategorii junior ciężkiej wciąż wierzy w odzyskanie tytułu. "Tygrys" był dwukrotnym championem, "Góral" również, ale trzykrotny mistrz świata? To byłby wyczyn historyczny. I taki jest właśnie cel Włodarczyka.SALETA ZŁAMAŁ OBOJCZYK, CZEKA NA BADANIA

- Póki co złamanie obojczyka. Czekam na rezonans, żeby wiedzieć co z tkankami miękkimi. Nie ma krwi, nie ma zabawy - napisał na swoim profilu na Facebooku Przemysław Saleta (44-8, 22 KO), który w sobotę podczas gali w łódzkiej Atlas Arenie skrzyżował rękawice z Tomaszem Adamkiem (50-4, 30 KO).


KOROBOW W PRZYSZŁYM ROKU ZNÓW CHCE ZAATAKOWAĆ TRON WAGI ŚREDNIEJ

Matt Korobow (24-1, 14 KO) wydawał się niemal pewniakiem do zdobycia mistrzostwa świata wagi średniej w gronie zawodowców, lecz jego marsz zatrzymał nieoczekiwanie już na ostatniej prostej Andy Lee w połowie grudnia. Świetny Rosjanin wraca między liny za cztery tygodnie i ma nadzieję, że za drugim podejściem uda się mu zrealizować swoje marzenia.


RUSIEWICZ POMAGA JEŻEWSKIEMU PRZED WALKĄ Z PRUSAKIEM

- Przygotowania idą pełną parą. Odstawiliśmy teraz pracę typowo pod kątem wydolnościowym, a weszliśmy w ten najważniejszy etap sparingowy. Jeżeli to wszystko nad czym pracowałem dotychczas przeniosę do ringu, to wygram i to w dobrym stylu - zapewnia Nikodem Jeżewski (10-0-1, 5 KO), który już 24 października podczas gali w Białymstoku skrzyżuje rękawice z niepokonanym Jarosławem Prusakiem (7-0, 7 KO).

MACIEJ SULĘCKI: CZEKAM NA NAZWISKO RYWALA

Kariera Macieja Sulęckiego (21-0, 6 KO) miała nabrać rozpędu po wielkim zwycięstwie nad Grzegorzem Proksą. Niestety trochę wyhamowała, ale "Striczu" ma nadzieję, że już kolejny rywal będzie znacznie mocniejszy niż dwaj poprzedni. Naszego najlepszego "średniego" złapaliśmy na moment i porozmawialiśmy przy okazji gali PBN.