YOAN PABLO HERNANDEZ KOŃCZY KARIERĘ!

Per Ake Persson, Boxingscene

2015-09-28

Pomimo rzadkich startów Yoan Pablo Hernandez (29-1, 14 KO) przez wielu uważany był wciąż za najlepszego zawodnika kategorii junior ciężkiej. Kilkanaście dni temu władze organizacji IBF pozbawiły go tytułu mistrza świata, a on sam teraz ogłosił zakończenie kariery.

Znakomity Kubańczyk uciekł swego czasu ze zgrupowania reprezentacji i przyłączył się do niemieckiej grupy Sauerland Event. Początkowo trudno mu było zmienić sposób boksowania, ale gdy już się trochę rozkręcił, jego talent eksplodował. Najpierw zdobył pas WBA w wersji tymczasowej, a gdy pokonał przez techniczną decyzję po sześciu rundach Steve'a Cunninghama, na jego biodrach zawisł pas IBF! Był pierwszy dzień października 2011 roku... Minęły cztery lata. Od tego czasu Hernandez bronił tytułu zaledwie cztery razy. Liczne kontuzje sprawiły, że więcej czasu się rehabilitował niż trenował.

Niedawno przeszedł operację łokcia. Teraz czeka go operacja kolana. To najlepiej pokazuje, w jakiej jest "rozsypce" pomimo zaledwie 31 lat na karku. Niemiecka prasa rozpisuje się dodatkowo o poważnych problemach finansowych... Oby mu się wszystko poukładało. Odchodzi mistrza świata, ale tak naprawdę chyba jednak bardziej niespełniony talent, bo mógł osiągnąć znacznie więcej.