Archiwum wiadomości z dnia: 2015-09-17

 


BRACIA FURY SZYKUJĄ SIĘ NA DUSSELDORF

Za blisko pięć tygodni w Dusseldorfie Tyson Fury (24-0, 18 KO) zaatakuje Władimira Kliczkę (64-3, 53 KO) i należące do niego pasy WBA/WBO/IBF wagi ciężkiej. Od początku wiadomo było, że na tej samej gali zaboksuje również młodszy kuzyn pretendenta - Hughie Fury (16-0, 8 KO). Dziś już wiemy, że jego rywalem będzie ceniony journeyman, Nicolai Firtha (21-11-1, 8 KO).


XV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ - RASZYN 2015

Październik startuje z kilkoma imprezami w kraju, a długo oczekiwana odbędzie się w Raszynie - XV Międzynarodowy Turniej to występy zawodników z Polski, Białorusi i Ukrainy, a od rana 3 października trwać będą walki o uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Polski Młodzików. Zapraszamy kibiców nie tylko z Mazowsza.


BRANDERBURGIA CUP 2015 - OSTATNI SPRAWDZIAN JUNIORÓW PRZED ME

We Frankfurcie nad Odrą, nieco w cieniu turnieju im. Feliksa Stamma, odbył się ostateczny test kadry juniorów przed mistrzostwami Europy w Kołobrzegu. W mocno obsadzonym Pucharze Branderburgii wystąpiło 175 zawodników i zawodniczek z 20 krajów. Jarosław Poznalski i Krzysztof Miałki wrócili z dwoma medalami wywalczonymi przez Konrada Kozłowskiego i Michała Soczyńskiego.


GEORGE GROVES ROZMYŚLA NAD PRZYSZŁOŚCIĄ

George Groves (21-3, 16 KO) mocno przeżył niejednogłośną porażkę z Badou Jackiem o pas WBC w sobotnią noc. To było dla niego trzecie podejście do mistrzostwa świata i trzecia porażka. Dwie pierwsze były bolesne z racji nokautu. Tym razem zabolał go bardziej fakt, że zabrakło tak niewiele.SUKCES MICHAŁA MALISZEWSKIEGO

Michał Maliszewski ma na koncie dopiero siedem walk. Sześć z nich wygrał, z czego pięć przed czasem. Od jakiegoś czasu reprezentuje już Holandię w rozgrywkach Euroligi. I właśnie pokonał Alexa Pilza, aktualnego mistrza Niemiec w wadze ciężkiej, który ma dokładnie pięćdziesiąt występów więcej ma koncie.


I GALA BOKSU u CYSTERSÓW

Pierwsza Gala Boksu i Sztuk Walki o Mistrzostwo Ziemi Piotrkowskiej odbędzie się na Podklasztorzu Zakonu Cystersów w Sulejowie - to już w najbliższą sobotę, a to wg. naszego Kalendarza Kibica dziesiąta impreza boksu amatorskiego w Polsce. Informacje w rozwinięciu.

KLICZKO BRONI WILDERA: TO NIE ON WYBIERA SOBIE RYWALI

Amerykanie długo czekali na swojego mistrza w królewskiej kategorii. W końcu Deontay Wilder (34-0, 33 KO) spełnił ich oczekiwania. Po chwili euforii na mistrza federacji WBC spada jednak fala krytyki za dobór pretendentów. "Brązowego Bombardiera" w obronę bierze posiadacz trzech pozostałych pasów, Władimir Kliczko (64-3, 53 KO).

WIDEO: O'REILLY vs GOŁĘBIEWSKI

Bartłomiej Gołębiewski i Tomasz Jabłoński otworzą galę Polsat Boxing Night. Obaj startowali w zeszłym tygodniu w Turnieju im. Feliksa Stamma i obaj przegrali ze świetnym Michaelem O`Reillym. W drabince wagi średniej Irlandczyk odprawił już w pierwszej walce Tomka, w końcu wicemistrza Europy sprzed miesiąca, a finale uporał się z Bartkiem. I właśnie na finałową walkę O`Reilly vs Gołębiewski zapraszamy Was teraz.