RANKING WBO: CZTERECH NASZYCH, TRZECH Z AWANSEM

Federacja WBO (World Boxing Organization) jako ostatnia z czterech liczących się w świecie boksu zawodowego opublikowała swój nowy ranking. A w nim znajdziemy cztery polskie nazwiska.

W wadze ciężkiej z trzynastego na dwunaste miejsce awansował Artur Szpilka (20-1, 15 KO).

W junior ciężkiej również o jedno oczko podskoczył szósty obecnie Mateusz Masternak (36-3, 26 KO). Z rankingu wypadł Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO), ale chyba każdy zawodnik chciałby w ten sposób opuszczać rankingi. "Główki" na tej liście nie ma, ponieważ zrzucił z tronu wieloletniego mistrza, Marco Hucka.

W dywizji półciężkiej piątą lokatę utrzymał Andrzej Fonfara (27-3, 16 KO). Ostatnim naszym przedstawicielem jest piąty w kategorii piórkowej Kamil Łaszczyk (21-0, 8 KO), który nieznaczny awans zawdzięcza dobrej walce w Newark i wygranej nad niepokonanym dotąd Oscaurisem Friasem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BeyrootPl
Data: 17-09-2015 22:17:53 
Huck wypadł z zestawienia pierwszej 15-stki :D
 Autor komentarza: conceptofpower
Data: 17-09-2015 22:20:53 
Patrzac na rozwoj polskiego boksu zawodowego na przestrzeni ostatnich 15 lat, zdecydowanie trzeba zauwazyc olbrzymi postep w prowadzeniu zawodnikow. Czy jest to Wasilewski/Werner?babilonski spolka, czy tez jakiekolwiek inne proby zdobywania rynku, scena polska bokserska w kontekscie innych, stala sie o wiele bardziej znaczaca niz bylo to w roku 2000. Czy to poczatek dalszego rozwoju? Trudno powiedziec, ale z pewnoscia jest to interesujace zjawisko.
Patrzac na miejsca wielu Polakow w roznych rankingach, trzeba z pewnoscia podkreslic ich ilosc. Nie sadze, ze gwiazdy pokroju Golota, Adamek czy nawet Michalczewski sa do przeskoczenia w najblizszej przyszlosci, ale z pewnoscia tendencja progresywnej adaptacji polskiego rynku do potrzeb wspolczesnego boksu zawodowego jest warta odnotowania.
 Autor komentarza: Niezapominajek
Data: 17-09-2015 23:55:14 
Huck jest drugi.
Warto nadmienić że Roy Jones JR jest jedenasty. W zestawieniu jest też
Anthony McCracken
 Autor komentarza: cop
Data: 18-09-2015 00:02:55 
"Niezapominajek Data: 17-09-2015 23:55:14
Huck jest drugi. "

Marco Huck wcale nie jest jeszcze skonczony I moze jeszcze dac pare dobrych walk. Walka Glowacki-Huck II wcale nie jest takim zlym pomyslem. Pierwsza mi sie bardzo podobala.
 Autor komentarza: ttrroonnkk
Data: 18-09-2015 00:32:07 
Nie interesuje sie mniejszymi wagami typu piorkowa czy waszym zdaniem Laszczyk ma jakies szanse (jak juz dostanie walke o mistrzostwo) wygrac z jakims mistrzem swiata ?. Laszczyka kilka razy ogladalem nie jest zly ale tez nie za dobry z bumem ciezka przeprawa, troche lipa. Szpilka bedzie mial przygode z waga ciezka tak jak Adamek, bedzie sie pia, dawal dobre walki ale o mistrzostwo bedzie bardzo trudno. Glowka, ma ciezka obsade w swojej kategori ale skreslic juz go nie skresle jak sie dobrze przygotuje to moze postawic wysoko poprzeczke w CW.
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 18-09-2015 08:33:39 
szpilka czy zawodnika typu povietnik wilder Joshua kliczko luis jest robiony przed czase do 5 rundy;] jak narazie bierze słabe nazwiska do dobrymi rekordami nabitymi na bumach , może niech teraz weżmie Tonego Thompsona to mniej więcej taki poziom jak on niech się z nim spóbuje , gołota w jego wieku gdyby miał by z nim walczyć to by go zniszczył w ciągu kilku rund , endriew miał serce do walki ale po 2 wyniszczająych wojnach bowem powinien zrobić sobie dłuższą przerwę z pół roku zrenegreować się i dopiero potem zacząć znowu trenować i myśleć o walkaćh juz nie mówić o tym ze faulowanie bowa było nie dojrzałe i świadczy o słabej psychice gołoty jesli wygrywał na wszystkich kartach sędziowych to juz lepiej było przegrać ostatnią rundę niż dać sie zdyskwalifikować po nie przepisowym uderzeniu;]
 Autor komentarza: Znafca
Data: 18-09-2015 09:03:13 
"szpilka czy zawodnika typu povietnik wilder Joshua kliczko luis jest robiony przed czase do 5 rundy;]"


prześlij to proszę w oryginale, bo translator coś poprzestawiał.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.