VINCENT FEIGENTBUTZ 17 PAŹDZIERNIKA PODEJDZIE DO PIERWSZEJ OBRONY

Redakcja, Informacja własna

2015-09-17

Vincent Feigenbutz (20-1, 19 KO) po zdobyciu dwa miesiące temu tytułu mistrza świata federacji WBA kategorii super średniej w wersji tymczasowej, już 17 października na ringu w Karlsruhe podejdzie do pierwszej obrony tego pasa.

Plany grupy Sauerland Event mocno pokrzyżowała decyzja władz organizacji WBA. Postanowiono bowiem, że dojdzie do walki rewanżowej pomiędzy Felixem Sturmem (39-5-3, 18 KO) a Fiodorem Czudinowem (13-0, 10 KO). Feigenbutz miał otrzymać mistrzowską szansę, za sprawą której mógłby się stać najmłodszym niemieckim mistrzem świata w historii, na początku grudnia. Kontrakt podpisano już w lipcu, ale na początku września federacja WBA postanowiła, że o regularny pas w wadze super średniej, który Czudinow w maju odebrał Sturmowi, ponownie zaboksują Rosjanin i doświadczony Niemiec.

Dobrze znany polskim kibicom Feigenbutz pozmieniał więc wcześniejsze plany. W obronie pasa w wersji tymczasowej jego pretendentem będzie najlepszy Włoch w tym limicie - Giovanni De Carolis (23-5, 11 KO), który po przeciętnym starcie swojej kariery, ostatnio ostro poszedł w górę za sprawą zwycięstw nad Geardem Ajetoviciem oraz Mouhamedem Ali Ndiaye.