Archiwum wiadomości z dnia: 2015-04-21

 LUTUJ JĘDRUŚ!

Tytuł tego krótkiego felietonu był popularnym okrzykiem kibiców, którzy dwadzieścia lat temu zagrzewali do boju polskiego pięściarza, rozpoczynającego podbój amerykańskich ringów. Ten pięściarz był bohaterem Polaków po obu stronach Oceanu, mieszkał w najbardziej polskim mieście w USA i miał na imię Andrzej. Po prawie dwudziestu latach polscy kibice znów mają idola z Chicago o tym samym imieniu, który bije się z najlepszymi na świecie pod flagą biało-czerwoną.


OBÓZ CANELO O PORAŻCE CHAVEZA JR Z FONFARĄ

- Chavez miał długą przerwę, a sport wyczynowy to nie jest zabawa. Jeśli pewnych rzeczy nie robi się naprawdę na poważnie, potem płaci się za to wysoką cenę w ringu - stwierdził Saul Alvarez (44-1-1, 31 KO), odnosząc się tym samym do sobotniej porażki swojego rodaka, Julio Cesara Chaveza Jr (48-2-1, 32 KO).SENIOR DO JUNIORA: MUSISZ ZACZĄĆ ŻYĆ JAK PRAWDZIWY BOKSER

Kilkadziesiąt godzin po porażce z Andrzejem Fonfarą (27-3, 16 KO) Meksykanin Julio Cesar Chavez Jr (48-2-1, 32 KO) usiadł twarzą w twarz ze swoim legendarnym ojcem w programie "A Los Golpes" na antenie hiszpańskojęzycznej telewizji ESPN. Senior próbował przemówić synowi do rozsądku i wyjaśnić, co ma zrobić, jeżeli chce być jeszcze mistrzem świata.

JAMES DeGALE: LUBIĘ BYĆ POD PRESJĄ

Już 23 maja utalentowany James DeGale (20-1, 14 KO) zamierza przejść do historii i jako pierwszy brytyjski złoty medalista olimpijski spróbuje wywalczyć mistrzostwo świata zawodowców. Na drodze 29-letniego londyńczyka stanie jednak wymagający przeciwnik w postaci starszego o dwa lata Andre Dirrella (24-1, 16 KO). Ta ciekawie się zapowiadająca angielsko-amerykańska bitwa, której stawką będzie wakujący pas IBF dywizji super średniej, odbędzie się w Bostonie na tamtejszej Agganis Arena.


KLICZKO: MOJA SZCZĘKA ZROBIONA JEST ZE SZKŁA

Szczęka od lat uchodzi za najsłabszy punkt Władimira Kliczki (63-3, 53 KO), co wytknął niedawno mistrzowi wagi ciężkiej jego najbliższy rywal Bryant Jennings (19-0, 10 KO). - Tak, to prawda, moja szczęka jest bardzo podejrzana. Właściwie zrobiona jest ze szkła. Dlatego byłem bardzo ostrożny w ostatnich walkach, uważając, aby nikt jej nie stłukł - pół żartem, pół serio mówi Ukrainiec.ARUM: CHAVEZ DOSTAŁ TO, NA CO ZASŁUŻYŁ

Bob Arum, były promotor Julio Cesara Chaveza Jr (48-2-1, 32 KO) przyznał, że choć nie kipiał radością, kiedy Meksykanin był obijany przez Andrzeja Fonfarę (27-3, 16 KO), odnalazł w tym pewną satysfakcję. - Julio jest bardzo rozkapryszony i dostał to, na co zasłużył - stwierdził szef grupy Top Rank.