Archiwum wiadomości z dnia: 2015-02-05

 NORBERT DĄBROWSKI: ZATRZYMAŁBYM KARIERĘ MISZKINIA

Norbert Dąbrowski (16-2, 6 KO) był przymierzany do grudniowej walki w Monachium podczas gali Sęk vs Krasniqi, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Boksujący w kategorii super średniej "Noras" powróci więc między liny 21 marca. Nie wiadomo kto będzie jego rywalem, wiadomo natomiast z kim chciałby się zmierzyć. Dąbrowski rzuca rękawice Maciejowi Miszkiniowi (16-3, 4 KO), który w miniony weekend przerwał w Toruniu złą passę i zanotował zwycięstwo punktowe. - Zatrzymam jego karierę - zapowiada podopieczny Andrzeja Gmitruka.
JÓŹWIK POKONAŁ PIERWSZĄ PRZESZKODĘ, RESÓL I ŁĘGOWSKI NA TARCZY

W Debreczynie rozpoczął się tradycyjny 59. Międzynarodowy Turniej Memoriałowy im. Istvana Bockskaia, w którym występuje także pięcioosobowa ekipa polskich pięściarzy. W pierwszym dniu zawodów wystąpiło trzech biało-czerwonych: Maciej Jóźwik (52 kg), Tomasz Resól (56 kg) oraz Kazimierz Łęgowski (64 kg). Niestety wygrał tylko pierwszy z wymienionych.


ZHANG ZHILEI BĘDZIE SPAROWAŁ Z WACHEM

Promowany przez Dino Duvę Zhang Zhilei (2-0, 2 KO) próbuje teraz swoich sił w gronie zawodowców. Srebrny medalista olimpijski z Pekinu (2008) oraz dwukrotnie brązowy medalista mistrzostw świata (2007, 2009) zmienia swój styl, tak by móc już wkrótce boksować na dłuższych dystansach.POZNAJCIE STEPHANIE DOROTĘ MARTINEZ MARCZAK!

Chociaż ma tylko dziesięć lat i wygląd małego aniołka, tylko na pozór przypomina inne dziewczynki będące w jej wieku. Rówieśniczki bawią się lalkami, a "Polska Siła" zakłada rękawice bokserskie. Miejscem "zabaw" od dwóch lat pozostaje ring, a idolem naszej bohaterki jest nie Justin Bieber, a Juan Manuel Marquez. Ta mała wojowniczka to Stephanie Dorota Martinez Marczak, która dotychczas stoczyła już 28 walk, w tym 25 wygranych i trzy zremisowane.


DAWID MICHELUS NA TARCZY ZBIGNIEWA RAUBO

Dawid Michelus to aktualny mistrz Polski wagi lekkiej i jeden z liderów Husarii. W sobotę czeka go trudny bój w Azerbejdżanie z faworyzowanym Albertem Selimowem, ale na pewno łatwo skóry nie sprzeda. Zobaczcie ja Michelus tarczuje z selekcjonerem naszej reprezentacji, Zbigniewem Raubo.

SAUERLAND: PRACUJĘ NAD WALKĄ KESSLERA Z WARDEM

Duńska legenda boksu - Mikkel Kessler (46-3, 35 KO), ostatnio ogłosił zakończenie kariery. Plotki jednak głoszą, że jego emerytura może potrwać bardzo krótko, ponieważ promujący go Kalle Sauerland jest obecnie w Los Angeles i stara się doprowadzić do arcyciekawego starcia z Andre Wardem (27-0, 14 KO).ŁUKASZ JANIK: NIE BOJĘ SIĘ WYZWAŃ

Łukasz Janik (28-2, 15 KO) - czołowy polski pięściarz kategorii junior ciężkiej, ma nadzieję wejść między liny najpóźniej do 20 kwietnia. Tego dnia kończy mu się bowiem roczny kontrakt, który mówi jasno, że popularny "Lucky Luke" w ciągu 12 miesięcy ma stoczyć trzy walki zakontraktowane na minimum 28 rund.KLICZKO: ZARAZ NIEMCY ZAŻĄDAJĄ CZĘŚCI POLSKI

Władimir Kliczko (63-3, 53 KO) jest mocno zaniepokojony konfliktem na Ukrainie. W środę poruszył ten temat podczas spotkania z dziennikarzami w Nowym Jorku, wyrażając obawę, że w ślad za Rosjanami pójdą inne kraje. - Jak tak dalej pójdzie, Niemcy stwierdzą, że do nich należy część Polski - powiedział.

SHAW: JENNINGS MOŻE BYĆ JAK BUSTER DOUGLAS

W lutym 1990 roku James "Buster" Douglas sprawił jedną z największych sensacji w dziejach boksu, nokautując na ringu w Tokio niezwyciężonego Mike'a Tysona. Wkrótce przed szansą sprawienia porównywalnej niespodzianki stanie Bryant Jennings (19-0, 10 KO), który 25 kwietnia w Nowym Jorku skrzyżuje rękawice z niepokonanym od przeszło dziesięciu lat Władimirem Kliczką (63-3, 53 KO).


JEDYNY I NIEPOWTARZALNY GOLDEN BOY!

Wczoraj swoje 42. urodziny obchodził złoty medalista olimpijski i czempion sześciu kategorii - od dywizji super piórkowej aż do średniej, niesamowity Oscar De La Hoya (39-6, 30 KO). Nazwany nie tylko ze względu na przystojną twarz i zniewalający kobiety uśmiech, ale przede wszystkim na łatwość, z jaką zdobywał w ringu i poza nim bogactwo, przydomkiem "Golden Boy".