'KOZIOŁKÓW' POTYCZKI Z ELVINEM MAMISHZADĄ

Grzegorz Kozłowski będzie miał okazję zrewanżować się Elvinowi Mamishzadzie za porażkę swojego brata Sylwestra. W sobotę kolejny mecz Rafako Hussars Poland w zawodowej lidze WSB. W mieście Guba rywalem będzie Azerbaijan Baku Fires.

Przed dwoma laty Sylwester Kozłowski po kontrowersyjnym werdykcie przegrał niejednogłośnie z Elvinem Mamishzadą na ringu w Wyszkowie. Jeden sędzia przyznał zwycięstwo Polakowi 49-46, a dwaj pozostali punktowali na korzyść przeciwnika 48-47, 49-46. Tym razem z tym zawodnikiem rękawice skrzyżuje Grzegorz i miejmy nadzieję, że braterski rewanż będzie udany.

Spore wyzwanie w Azerbejdżanie czeka jednego z liderów Husarii Dawida Michelusa (-60 kg). Spotka się z doświadczonym Albertem Selimowem, który w barwach Rosji zdobył złoto (2007) i brąz mistrzostw świata (2009) oraz dwukrotnie był mistrzem Europy. W styczniu 2013 roku nie dał żadnych szans boksującemu wtedy w Rafako Hussars Poland Jackowi Wyleżołowi.

Elvin Mamishzada, Albert Selimow i Arslanbek Machmudov (w Gubie spotka się z nim Litwin Mantas Valaviczius) wygrali walki w finałowym meczu rewanżowym poprzedniego sezonu ligi World Series of Boxing z Cuba Domadores. Dzięki temu Azerowie wygrali 3:2 i tym samym odrobili straty z pierwszego meczu. Doszło do dodatkowej walce, w której porażki doznał Yauheni Ramashkiewicz (-69 kg) z Azerbaijan Baku Fires.

W sobotę (transmisja w TVP Sport) w Gubie w tej wadze wystąpi Parviz Baghirov. W 2011 roku wygrał on w Dublinie Mistrzostwa Europy Juniorów w wadze -60 kg pokonując w finale… zawodnika Husarii Litwina Edgarasa Skurdelisa. W półfinale wygrał z Ormianinem Gorem Eritsyanem, który również był przymierzany do polskiej drużyny. Być może sposób na niego znajdzie Steven Donnelly, który tak rewelacyjnie boksował z Kazachami w Lubinie.

Co ciekawe w MEJ 2010 we Lwowie z Parvizem Baghirowem wygrał kolejny z bokserów Rafako Hussars Poland – Kazimierz Łęgowski. Wtedy walczyli w wadze piórkowej. Parviz Baghirov ma w dorobku też brąz MMŚ 2012.

Od początku, tj. sezonu 10/11 w lidze WSB boksuje rywal Jordana Kulińskiego – mający za sobą starty w ekipie Rosji Soltan Migitinov (-81 kg). Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie wygrał pierwszą walkę, a odpadł w 1/8 finału kat. -75 kg. Bez powodzenia boksował też w MŚ 2013.

W niemal identycznym składzie jak poniżej azerski zespół przegrał z debiutantem z Wenezueli 2-3, a punkty w styczniowym meczu zdobyli Albert Selimow i Arslanbek Machmudov, dwaj liderzy drużyny.

Azerbaijan Baku Fires – Rafako Hussars Poland
-52 kg Elvin Mamishzada – Grzegorz Kozłowski
-60 kg Albert Selimow – Dawid Michelus
-69 kg Parviz Baghirov – Stephen Donnelly
-81 kg Soltan Migitinov – Jordan Kuliński
+91 kg Arslanbek Machmudov – Mantas Valaviczius (rez. Roger Hryniuk)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.