Archiwum wiadomości z dnia: 2014-12-30

 


EUBANK JR DOSTANIE SWOJĄ MISTRZOWSKĄ SZANSĘ

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia zza naszej wschodniej granicy i choć Chris Eubank Jr (18-1, 13 KO) przegrał ostatnią walkę, w kolejnej - 28 lutego na ringu w Londynie, zaatakuje Dimitrija Czudinowa (14-0-2, 9 KO) i należący do niego pas federacji WBA wagi średniej w wersji tymczasowej.

ANDY LEE NA RADARZE GOŁOWKINA

Giennadija Gołowkina (31-0, 28 KO) już 21 lutego w Monte Carlo czeka kolejna obrona tytułu mistrza świata federacji WBA wagi średniej. Tego dnia "GGG" spotka na swojej drodze groźnego Martina Murraya (29-1-1, 12 KO) i choć nie zamierza go lekceważyć, to już rozpatruje kolejne atrakcyjne potyczki na przyszłość.


PRZEMYSŁAW SALETA O KRÓLU POLSKIEJ WAGI CIĘŻKIEJ

Przemysław Saleta był gościem specjalnym podczas gali DSF Kickboxing Challenge 2. Przy okazji spotkania zapytaliśmy byłego boksera o czołowych polskich zawodników wagi ciężkiej. Saleta powiedział nam m.in. kto jego zdaniem ma największe szanse na zdobycie mistrzostwa świata oraz czy Artur Szpilka dobrze robi chcąc wyjechać do USA. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.HEARN: KHAN ŻYJE W UŁUDZIE

Eddie Hearn twierdzi, że Amir Khan (30-3, 19 KO) oszukuje samego siebie, sądząc, że spotka się w maju z Floydem Mayweatherem Jr. Zdaniem szefa Matchroom Boxing kibice prędzej zobaczą starcie pięściarza z Boltonu z jego podopiecznym, Kellem Brookiem (33-0, 22 KO).


PODSUMOWANIE ROKU TYMEX BOXING PROMOTION

Grupa Tymex Boxing Promotion prężnie weszła na bokserski rynek w Polsce. W mijającym 2014 roku stajnia Mariusza Grabowskiego zorganizowała cztery imprezy - począwszy od kameralnej w Pionkach w lutym, kończąc na dużym grudniowym evencie w Radomiu, transmitowanym przez telewizję Polsat oraz przy pomocy grupy Global Boxing, na którym w pojedynku wieczoru Mariusz Wach skrzyżował rękawice z Travisem Walkerem.


ANTHONY DIRRELL SZUKA GODZIWEJ WYPŁATY

Z braci Dirrell to Anthony (27-0-1, 22 KO) jako pierwszy zdobył tytuł mistrzowski, a mimo tego wciąż pozostaje trochę w cieniu starszego o rok Andre. Dlatego przy doborze pierwszego pretendenta do jego pasa WBC kategorii super średniej szuka kogoś ze znanym nazwiskiem, kogoś takiego jak choćby George Groves (21-2, 16 KO).
JAPOŃSKI FENOMEN Z DRUGIM TYTUŁEM W ÓSMEJ WALCE

W swojej zaledwie ósmej zawodowej walce 21-letni Japończyk Naoya Inoue (8-0, 7 KO) zdobył mistrzostwo świata w drugiej kategorii wagowej. Podczas wtorkowej gali w Tokio pięściarz o wymownym pseudonimie "Potwór" już w drugiej rundzie zastopował doświadczonego Argentyńczyka Omara Narvaeza (43-2-2, 23 KO) i odebrał mu pas WBO w wadze supermuszej.