JORGE LINARES MISTRZEM WBC W WADZE LEKKIEJ

Redakcja, Informacja własna

2014-12-30

Jorge Linares (38-3, 25 KO) został mistrzem świata w trzeciej kategorii wagowej. Podczas wtorkowej gali w Tokio 29-letni pięściarz z Wenezueli znokautował Javiera Prieto (24-8-2, 18 KO), zdobywając wakujący tytuł WBC w dywizji lekkiej.

Linares od początku przeważał i konsekwentnie budował przewagę na kartach punktowych. Ich odczytanie nie było jednak konieczne - już w czwartej rundzie "Złoty Chłopiec" wystrzelił prawym overhandem, który posłał Meksykanina na matę i zakończył walkę.

Mieszkający w Japonii Wenezuelczyk dodał tym samym kolejne trofeum do wywalczonych przed laty tytułów w kategoriach piórkowej i superpiórkowej. Pas, który dzisiaj zdobył, w listopadzie odebrano Omarowi Figueroi (24-0-1, 18 KO). Amerykanin pauzował ostatnio z powodu kontuzji, a poza tym wyraził chęć zmiany kategorii wagowej, dlatego postanowiono poszukać nowego mistrza. Gdyby jednak Figueroa zmienił zdanie i zdecydował się pozostać w wadze lekkiej, będzie mógł skorzystać z prawa do natychmiastowego starcia z Linaresem i próby odzyskania mistrzowskiego tytułu.