LIGA WSB: POLSKA INAUGURACJA 23 STYCZNIA!

Redakcja, Informacja prasowa

2014-12-30

Tydzień po meczu w San Juan, pięściarze Rafako Hussars Poland stoczą pierwsze walki na polskim ringu w V sezonie ligi zawodowej WSB. Spotkanie z Astana Arlans Kazakhstan odbędzie się 23 stycznia w Lubinie, o godzinie 20:00.

Jak już informowaliśmy w nocy z 17 na 18 stycznia (czasu polskiego) podopieczni trenerów Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego w pierwszej kolejce grupy B prestiżowych rozgrywek World Series of Boxing zmierzą się na wyjeździe z Puerto Rico Hurricanes.

Tydzień później Husaria, po raz pierwszy w 2015 roku, zaprezentuje się krajowej publiczności. Mecz z jednym z faworytów ligi - Kazachami, rozegrane zostanie w Hali Widowiskowo-Sportowej RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28B. Bramy zostaną otwarte godzinę wcześniej, o 19:00. Wejściówki w cenie 20 zł są dostępne na ebilet.pl.

Mecz na Dolnym Śląsku zostanie rozegrany w pięciu kategoriach wagowych, oczywiście innych niż w Portoryko - w Lubinie odbędą się walki w wagach -52 kg, -60 kg, -69 kg, -81 kg, +91 kg. Bardzo możliwe, że w zespole Rafako Hussars Poland zadebiutuje pierwszy reprezentant Niemiec i Irlandii, tj. Hamza Touba (-52 kg) i Stephen Donnelly (-69 kg). O miejsce w składzie rywalizują - odpowiednio - z Grzegorzem Kozłowskim i Rafałem Perczyńskim. Trenerzy ogłoszą skład najwcześniej za dwa tygodnie.

Poprzednie spotkanie z Astana Arlans Kazakhstan odbyło się na początku 2014 roku w Wyszkowie. Husaria przegrała 1-4, a jedyną walkę wygrał Tomasz Jabłoński. Bardzo bliscy zwycięstw, którego dałoby triumf w całym meczu, byli też Dawid Jagodziński i Damian Kiwior. W rewanżu w Azji zwycięstwo zaliczył Ukrainiec Sergiej Werwejko (+91 kg), dziś boksujący w cyklu APB.

CZYTAJ WIĘCEJ O NADCHODZĄCYM SEZONIE WSB

W styczniu 2015 roku Husaria, kierowana przez Jarosława Kołkowskiego i Jacka Szelągowskiego, jeszcze raz pokaże się polskiej widowni. Polscy bokserzy spotkają się we Włocławku z Argentina Condors.