MENEDŻER KOWALIOWA: WALKA ZE STEVENSONEM POD KONIEC 2015 ROKU

Siergiej Kowaliow (26-0-1, 23 KO) posiada już jasno sprecyzowane plany na 2015 rok. Ich zwieńczenie stanowić ma wyczekiwana od miesięcy walka o prym w wadze półciężkiej z Adonisem Stevensonem (25-1, 21 KO), do której jego zespół zamierza doprowadzić pod koniec roku.

- Kongres WBC zatwierdził starcie Stevensona ze zwycięzcą potyczki pomiędzy Kowaliowem a Pascalem. Jeżeli Siergiej wygra z Kanadyjczykiem, w czerwcu lub lipcu przystąpi do obowiązkowej obrony tytułu IBF z Nadjibem Mohammedim. Później natomiast nadejdzie czas na walkę o pas WBC. Jeżeli tytuł ten nadal będzie posiadać Stevenson, to z nim zaboksuje Kowaliow. Jest duża szansa, że za rok o tej porze Siergiej będzie niekwestionowanym mistrzem kategorii półciężkiej - powiedział menedżer Rosjanina Egis Klimas.

"Krusher" zmierzy się ze wspomnianym Pascalem 14 marca w Montrealu. W okolicy tego terminu między liny wrócić ma też Stevenson. Wstępnie kolejna walka "Supermana" planowana jest na 4 kwietnia - niewykluczone, że jego rywalem ponownie będzie Andrzej Fonfara.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CCConeser3
Data: 30-12-2014 12:13:49 
Linares mistrzem świata WBC w lekkiej. Redakcja śpi ?
 Autor komentarza: progresywny
Data: 30-12-2014 13:58:42 
Tak sobie myślę, jakby waga półciężka z lat 90-tych wyglądała jakby poza Roy'em, Darkiem Michalczewskim, Griffinem i Hillem był jeszcze taki zawodnik jak Kowaliew. A najbardziej z potencjalnych walk ciekawa by była walka z Darkiem Michalczewskim, czy Polak dałby radę z mocno bijącym Rosjaninem.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 30-12-2014 15:09:08 
Wogle niewiem czy dojdzie kiedykolwiek do tej walki Kowlaiow - Michalczewski

progresywny Kowalwiow nie z racji poteżnego ciosu nie stał by na straconej pozycji zarówno z royem i Jak michalczewskim ( ijednego i drugiego miałby szanse znokałtować z )lat 90 tych a innych by poskładał.Cenie Roya bardzo , Michalczewskiego też choć prawie wszystkie walki walczył dla Niemców a 2 ostatnie niestety przegrane dla Poslki.
Kowaliow prawdziwy kozak jedzie na teren rywali i ich nokatuję jak Cleverly , albo prawie deklasuję jak z Hopkinsa z którym też walczył na terenie w Atlantic City, teraz w Kanadzie z niezłym Pascalem walczy i zapewne ( może nie po łatwej walce i )
tym przewyższa Michalczewskiego który za Niemeickiego kórwidołka sie nie ruszał
 Autor komentarza: trucker
Data: 30-12-2014 20:17:54 
jeszcze dojdzie do tego że stevenson zacznie żebrać o walke z kowaliowem.....

cyfry oglądalności na showtime nie kłamią....
 Autor komentarza: parasol
Data: 30-12-2014 21:13:20 
@Vitalij71,

Roy pewnie by unikał Kowaliowa. W czasie swojej kariery nie pałał raczej chęcią walki z pięściarzami z taką bombą w łapie, np. ewidentne miganie się od walki z Wasilijem Żirowem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.