LIGA WSB: TOMASZ JABŁOŃSKI WYSTĄPI W PORTORYKO

Redakcja, Informacja prasowa

2014-12-30

Kapitan drużyny Tomasz Jabłoński będzie reprezentował Rafako Hussars Poland w wadze -75 kg w meczu z Puerto Rico Hurricanes otwierającym nowy sezon ligi World Series of Boxing.

- W meczu w stolicy tego kraju - San Juan, który odbędzie się w nocy z 17 na 18 stycznia czasu polskiego, w naszym zespole wystąpią Dawid Jagodziński (-49 kg), Marek Pietruczuk (-56 kg), Damian Kiwior (-64 kg), Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg) - powiedział trener Jerzy Baraniecki, asystent głównego szkoleniowca Husarii i reprezentacji Polski Zbigniewa Raubo.

Ze względu na kłopoty zdrowotne Tomasz Jabłoński (29 grudnia skończył 26 lat) nie mógł wystąpić ani w meczu reprezentacji (kadra składa się w zdecydowanej większości z zawodników Husarii) z Niemcami w Karlinie, ani w test-meczu WSB z Ukraine Otomans w Łucku. W obu tych meczach w wadze średniej boksował Kamil Gardzielik.

- We wtorek 30 grudnia kończymy solidne dwumiesięczne przygotowania do nowego sezonu WSB. Dziś nasi bokserzy od rana biegali z obciążeniem wokół Kanałku Piaseczyńskiego za stadionem Legii. Następnie udaliśmy się na ciąg dalszy zajęć, tym razem techniczno-siłowych, na sali ośrodka Torwar. Natomiast na jutro wszyscy mają zaplanowane godzinne biegi w swoich miejscach zamieszkania. I tylko od mądrości chłopaków zależy, czy zadanie wykonają. Nikt nie będzie stał im nad głowami i pilnował, oni wiedzą, że starty w Husarii są dla nich szansą na lepszą przyszłość - dodał doświadczony szkoleniowiec.

Rozgrywki grupowe kolejnego sezonu WSB potrwają od terminu 16-17 stycznia do 24-26 kwietnia 2015. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do półfinałów (21-22 maja), zaś zespoły z miejsc 2-3 walczyć będą w ćwierćfinałach (7-8 maja). Finałowy dwumecz odbędzie się w dniach 11-12 czerwca.

Warto dodać, że Jabłoński to tegoroczny Mistrz Polski Seniorów z Kalisza. Poniżej prezentujemy Wam jego trzy walki z tego turnieju.