MENEDŻER KOWALIOWA: WALKA ZE STEVENSONEM POD KONIEC 2015 ROKU

Redakcja, itar-tass.com

2014-12-30

Siergiej Kowaliow (26-0-1, 23 KO) posiada już jasno sprecyzowane plany na 2015 rok. Ich zwieńczenie stanowić ma wyczekiwana od miesięcy walka o prym w wadze półciężkiej z Adonisem Stevensonem (25-1, 21 KO), do której jego zespół zamierza doprowadzić pod koniec roku.

- Kongres WBC zatwierdził starcie Stevensona ze zwycięzcą potyczki pomiędzy Kowaliowem a Pascalem. Jeżeli Siergiej wygra z Kanadyjczykiem, w czerwcu lub lipcu przystąpi do obowiązkowej obrony tytułu IBF z Nadjibem Mohammedim. Później natomiast nadejdzie czas na walkę o pas WBC. Jeżeli tytuł ten nadal będzie posiadać Stevenson, to z nim zaboksuje Kowaliow. Jest duża szansa, że za rok o tej porze Siergiej będzie niekwestionowanym mistrzem kategorii półciężkiej - powiedział menedżer Rosjanina Egis Klimas.

"Krusher" zmierzy się ze wspomnianym Pascalem 14 marca w Montrealu. W okolicy tego terminu między liny wrócić ma też Stevenson. Wstępnie kolejna walka "Supermana" planowana jest na 4 kwietnia - niewykluczone, że jego rywalem ponownie będzie Andrzej Fonfara.