HEARN: KHAN ŻYJE W UŁUDZIE

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2014-12-30

Eddie Hearn twierdzi, że Amir Khan (30-3, 19 KO) oszukuje samego siebie, sądząc, że spotka się w maju z Floydem Mayweatherem Jr. Zdaniem szefa Matchroom Boxing kibice prędzej zobaczą starcie pięściarza z Boltonu z jego podopiecznym, Kellem Brookiem (33-0, 22 KO).

- Khan żyje w ułudzie, którą napędza jego ego. Chce walczyć z Mayweatherem, a ma przecież w rekordzie trzy porażki. Nie zrozumcie mnie źle, to dobry pięściarz, nie ma wprawdzie ciosu, ale jest szybki. Jestem pod wrażeniem postępów, jakie poczynił pod okiem nowego trenera - stwierdził promotor.

Hearn chciałby, aby pojedynek z Brookiem odbył się 13 czerwca na Wembley. Stadion ma już zarezerwowany, czeka tylko na moment, kiedy będzie mógł wpisać na kartę walk nazwiska obu pięściarzy. Który z nich zakończy walkę z wysoko uniesioną ręką - co do tego nie ma wątpliwości.

- Amir to pięściarz wagi lekkiej, który przeszedł do junior półśredniej, a potem półśredniej. Brook to natomiast naprawdę duży półśredni. Jest po prostu za duży i za silny dla Khana - powiedział.