Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-16

 


SZPILKA O WALKACH Z WACHEM I ZIMNOCHEM

W trakcie rozmów w studiu telewizji Polsat Sport przy okazji transmisji gali Kliczko-Pulew, prowadzący Mateusz Borek poruszył temat ewentualnych kolejnych polsko-polskich walk w kategorii ciężkiej, pomiędzy obecnymi także w studio Arturem Szpilką (17-1, 12 KO) i Mariuszem Wachem (28-1, 15 KO), a także Krzysztofem Zimnochem (17-0-1, 11 KO). Szpilka wyraził gotowość do starcia z Wachem, który z kolei był wyraźnie mniej zdecydowany.


KLICZKO: PULEW BYŁ DOBRZE PRZYGOTOWANY

- Władimir jest naprawdę dobrym zawodnikiem, ale przy tym używa różnych brudnych sztuczek - powiedział tuż po porażce Kubrat Pulew (20-1, 11 KO), który nie sprostał Władimirowi Kliczce (63-3, 53 KO) i poległ w piątej rundzie, po drodze aż czterokrotnie zapoznając się z matą ringu w Hamburgu.


LEWIS: ŁATWA ROBOTA KLICZKI, PULEW JEDNOWYMIAROWY

Kubrat Pulew (20-1, 11 KO) okazał się jednym z lepszych w ostatnim czasie rywali Władimira Kliczki (63-3, 53 KO), ale według Lennoxa Lewisa to wciąż nie było należyte wyzwanie dla Ukraińca. Były mistrz wagi ciężkiej ma nadzieję, że "Dr Stalowy Młot" zmierzy się w końcu ze ścisłą czołówką swojej kategorii.

JENNINGS W MARCU DLA KLICZKI?

Bernd Boente, menedżer Władimira Kliczki (63-3, 53 KO), który znokautował w sobotę w Hamburgu Kubrata Pulewa (20-1, 11 KO), zdradził, że jest trzech kandydatów na kolejnego rywala Ukraińca. Głównym wydaje się być Amerykanin Bryant Jennings (19-0, 10 KO).
BOENTE: ŻAŁOSNE ZACHOWANIE LUDZI PULEWA

Władimir Kliczko (63-3, 53 KO) i jego menedżer Bernd Boente w ostrych słowach skrytykowali grupę Sauerland Event i pozostałych współpracowników Kubrata Pulewa (20-1, 11 KO) za to, że żaden z przedstawicieli pięściarza nie stawił się na konferencji prasowej po sobotniej walce w Hamburgu.


WIDEO: WŁADIMIR KLICZKO I JEGO TRENING MIĘŚNI KARKU

Władimir Kliczko (63-3, 53 KO) pozostaje niepokonany od ponad dekady. Wczoraj późnym wieczorem nokautując Kubrata Pulewa (20-1, 11 KO) już po raz siedemnasty obronił tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Ale Ukrainiec wciąż ma w pamięci porażki w przeszłości przed czasem z Sandersem czy Brewsterem. Jak sam przyznał, poza zmianą stylu boksowania, od tamtego czasu dużą uwagę zwraca również na ćwiczenia mięśni karku, które z kolei mają prowadzić do większej odporności na ciosy. I właśnie taką krótką migawkę z przygotowań do walki z Pulewem prezentujemy Wam poniżej.


PREMIERA FILMU 'ENDRJU' W CHICAGO

W Chicago odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Endrju" wyreżyserowanego przez Tomasza Blachnickiego i Roberta Wachowiaka, przedstawiającego życie najbardziej popularnego polskiego pięściarza Andrzeja Gołoty. Główny bohater filmu, który niedawno pożegnał się oficjalnie z ringiem na gali w Częstochowie, pojawił się na premierze i odebrał nagrodę "Ambasadora Polski".


ROACH: ALGIERI NIE POTRAFI STŁUC JAJKA

Freddie Roach uważa, że Chris Algieri (20-0, 8 KO) nie będzie w stanie wykorzystać swej przewagi warunków fizycznych i zostanie łatwo ograny przez znacznie szybszego Manny'ego Pacquiao (56-5-2, 38 KO). Ich pojedynek odbędzie się za tydzień w nocy z soboty na niedzielę.PULEW W SZPITALU

Kubrat Pulew (20-1, 11 KO) robił co mógł. Był agresywny, kilka razy nawet trafił championa, ale na Władimira Kliczkę (63-3, 53 KO) to nie starczyło. Jaka jest różnica między nimi?


DONAIRE POWRÓCI W OJCZYŹNIE?

Miesiąc temu Nonito Donaire (33-3, 21 KO) został zdemolowany przez Nicholasa Waltersa w potyczce na szczycie wagi piórkowej. Uważany do niedawna za jednego z liderów rankingu P4P prawdopodobnie powróci do gry na ringu w swojej ojczyźnie.

MECZ: JAWORZNO vs. MANCHESTER

Już w niedzielę 23 listopada 2014 w Jaworznie w hali MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 dojdzie do kolejnego sprawdzianu zawodników Jaworznickiego Klubu Bokserskiego "Jawor" Team z reprezentacją Okręgu Manchester - Anglia. Informacje w rozwinięciu.
KALENGA OBRONIŁ PAS WBA INTERIM

Youri Kayembre Kalenga (21-1, 14 KO) po raz pierwszy skutecznie obronił tytuł mistrza świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej w wersji tymczasowej, jaki w lecie zdobył pokonując stosunkiem głosów dwa do jednego Mateusza Masternaka.