Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-11

 PULEW: W SOBOTĘ CZAS KLICZKI DOBIEGNIE KOŃCA

Od dziesięciu lat nikt nie zdołał zagrozić Władimirowi Kliczce (62-3, 52 KO), który wygrał w tym czasie dwadzieścia walk, z łatwością odprawiając kolejnych pretendentów do mistrzostwa wagi ciężkiej. Wszystko ma się zmienić 15 listopada. - Tego dnia zacznie się nowa era - mówi Kubrat Pulew (20-0, 11 KO).


OFICJALNIE: MASTERNAK Z MORMECKIEM 5 GRUDNIA WE FRANCJI

Stało się. Mateusz Masternak (33-2, 24 KO) 5 grudnia podczas gali we Francji skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem świata wagi cruiser, Jeanem-Markiem Mormeckiem (37-5, 23 KO). Po kilku dniach niepewności, w których team Francuza milczał i wydawało się, że do walki nie dojdzie, dziś promotor Kalle Sauerland oficjalnie poinformował, że starcie się odbędzie.AUDLEY HARRISON WRÓCI W LIVERPOOLU?

Już w następny weekend rewanż Bellew vs Cleverly. W Liverpoolu zaklepano świetną rozpiskę, w tym dwóch mistrzów olimpijskich - Jamesa DeGeale'a (19-1, 12 KO) i Anthony'ego Joshuę (9-0, 9 KO). Prawdopodobnie w ostatniej chwili zostanie dopisany jeszcze jeden złoty medalista olimpijski.
BOENTE: NIE DAMY SIĘ SZANTAŻOWAĆ PULEWOWI

Menedżer Władimira Kliczki (62-3, 52 KO) Bernd Boente był w poniedziałek bardzo zawiedziony, kiedy rywal Ukraińca Kubrat Pulew (20-0, 11 KO) nie stawił się na konferencji prasowej przed sobotnią walką. Podkreślał, że nie jest to pierwszy raz, gdy pięściarz grupy Sauerland decyduje się na tego typu bojkot.


RAFAEL: DOBRA ROBOTA SZPILKI

Amerykański ekspert Dan Rafael docenił postawę Artura Szpilki (17-1, 12 KO) w walce z Tomaszem Adamkiem (49-4, 29 KO). - Znany był głównie jako pięściarz lubiący bijatykę w ringu, ale wykonał dobrą robotę i wyboksował Adamka - stwierdził dziennikarz ESPN-u.
HOPKINS: MOJE PASY POWĘDROWAŁY W DOBRE RĘCE

- Czułem się trochę jak zawodnik wagi średniej bijący się z przeciwnikiem z dywizji junior ciężkiej - nie ukrywa Bernard Hopkins (55-7-2, 32 KO), który w sobotnią noc został całkowicie zdominowany przez Siergieja Kowaliowa (26-0-1, 23 KO) w potyczce unifikującą trzy pasy wagi półciężkiej.OBÓZ BETERBIJEWA CHCE WALKI Z KOWALIOWEM

Jak wiadomo Artur Beterbijew (6-0, 6 KO) w czasach olimpijskich dwukrotnie pokonał obecnego króla wagi półciężkiej - Siergieja Kowaliowa (26-0-1, 23 KO). Obóz tego początkującego dopiero prospekta zapewnia jednak, że już teraz chętnie podjąłby rękawice z championem, jeśli nadarzyłaby się taka okazja.