Archiwum wiadomości z dnia: 2014-08-20

 WBO: POWRÓT ADAMKA DO RANKINGU

Federacja WBO ogłosiła nowe zestawienie za sierpień, a w nim jak zwykle znalazło się kilka nazwisk polskich pięściarzy. W wadze ciężkiej do czołowej piętnastki powrócił w końcu Tomasz Adamek (49-3, 29 KO), który szykowany jest na listopadową potyczkę w Krakowie z nieklasyfikowanym Arturem Szpilką (16-1, 12 KO). Popularny "Góral" wskoczył na trzynaste miejsce.DZIKI CZŁOWIEK Z ALABAMY

Ilekroć oglądam w akcji Deontaya Wildera (32-0, 32 KO), tyle razy stają mi przed oczami sceny ze znakomitego filmu z 1956 o zawodowym boksie The Harder They Fall (polski tytuł: Tym cięższy ich upadek), w którym swą ostatnia rolę zagrał wielki Humphrey Bogart. Film jest fikcyjną opowieścią o karierze pięściarza Toro Moreno obdarzonego fantastycznymi warunkami fizycznymi, ale kiepskimi umiejętnościami bokserskimi.MICHAŁ CHUDECKI: ZAPOWIEDŹ REPORTAŻU

Świetny występ Michała Chudeckiego (10-0-1, 3 KO) na tle niebezpiecznego Felixa Lory (18-12-5, 9 KO) nie przeszedł bez echa w polskim środowisku bokserskim. Eksperci okrzyknęli "TNT" godnym zainteresowania prospektem, a kibice do dziś żyją emocjami, jakich Chudecki i jego rywal dostarczyli im na ringu w Międzyzdrojach. Za znakomitą postawę w dziesięciorundowym boju poznański pięściarz otrzymał dodatkowo premię w wysokości dwóch tysięcy złotych od promotora Tomasza Babilońskiego.MARQUEZ WRÓCI W LISTOPADZIE?

W listopadzie może nastąpić powrót na ring Juana Manuela Marqueza (56-7-1, 40 KO). Meksykanin miałby zaboksować tydzień przed lub tydzień po walce Manny'ego Pacquiao, który 22 listopada zmierzy się w Makau z Chrisem Algierim.


CANELO: CHAVEZ MNIE NIE INTERESUJE

Saul Alvarez (44-1-1, 31 KO) oświadczył, że nie jest obecnie zainteresowany walką z Julio Cesarem Chavezem Jr (48-1-1, 32 KO). "Canelo" tłumaczy, że ma ambitniejsze plany, związane przede wszystkim z Miguelem Cotto, z którym ma się zmierzyć w maju przyszłego roku.


MARIOLA GOŁOTA: TO MA BYĆ ŚWIĘTO ANDRZEJA

- To nie będzie bój na śmierć i życie, to już nie te lata Andrzeja. Poza tym w walce pokazowej nie chodzi o to, żeby znokautować przeciwnika. Założenie jest takie, żeby pokazać kibicom dobry boks, tak, jak się walczyło w latach 90 - mówi Mariola Gołota o pożegnalnym występie męża.