HEARN: WALKA KHAN vs BROOK ZA ROK

W ostatnią sobotę na gali w Carson Kell Brook (33-0, 22 KO) stanął na wysokości zadania i pokonał mocnego Shawn Portera (23-1-1, 15 KO) na jego własnym terenie. Tym samym Anglik zdobył tytuł IBF wagi półśredniej. Jego promotor Eddie Hearn już myśli o kasowym starciu z Amirem Khanem (29-3, 19 KO).

Brook do pierwszej obrony tytułu stanie 6 grudnia w rodzinnym Sheffield. Następnie jego promotor zamierza usiąść do rozmów z obozem Khana i doprowadzić do wielkiej walki latem przyszłego roku.

- Khan i Brook się nie znoszą, a takie walki zawsze się sprzedają. To dwóch świetnych pięściarzy. Myślę, że ich spotkanie jest nieuniknione. Brook powraca 6 grudnia w Sheffield Arena, a Khan planuje zaboksować tego samego dnia. Ich konfrontacja może dorównać walce Frocha z Grovesem, a to była wspaniała noc dla brytyjskiego boksu. Co więcej, ich walka może wygenerować podobne zyski. Brook chciał tej walki od lat, teraz ma pas. Khan nie ma teraz powodu, by unikać mojego pięściarza i teraz możemy zasiąść do rozmów i doprowadzić do tego starcia latem przyszłego roku - powiedział Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.