Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-26

 


TRWAJĄ ZAPISY DO LICEUM O PROFILU BOKSERSKIM

Przypominamy, że 12 maja ruszyły zapisy do Liceum Mistrzostwa Sportowego o profilu bokserskim. Sport to pasja, a nauka daje przyszłość, dlatego szkoleniowcy ze Szczecina gwarantują zawodnikom wysoki poziom nauki i rozwoju nie tylko kunsztu pięściarskiego i zakwaterowanie, ale uczeń CKS dalej reprezentuje barwy macierzystego klubu. Zachęcamy do kontaktu.


BYRD: FONFARA WYPROWADZAŁ ZA MAŁO CIOSÓW

Andrzej Fonfara (25-3, 15 KO) miał do siebie pretensje po porażce z Adonisem Stevensonem (24-1, 20 KO) o to, że wyprowadzał zbyt mało kombinacji. Zauważył to również były mistrz wagi ciężkiej Chris Byrd, który jednocześnie komplementował polskiego boksera za to, że postawił opór faworyzowanemu Kanadyjczykowi.


PLANUTIS: BOLESNE CIOSY PIETRZYKOWSKIEGO

Obecnie Sparta Złotów to młodzi wychowankowie zdobywający nie tylko doświadczenie, ale uznanie i sukcesy na imprezach krajowych. Przyjrzyjmy się bliżej wychowankowi tego klubu - Panu Jerzemu Planutisowi: Dzisiejszy boks już nie jest szermierką na pięści, ale stał się bijatyką - twierdzi dziś 82 letni pięściarz.WOKÓŁ WAGI PÓŁCIĘŻKIEJ

Za nami wielkie emocje związane z walką Andrzeja Fonfary. A skoro jesteśmy już przy wadze półciężkiej, to ostatnio zrobił się tu spory ruch. W krótkim podsumowaniu prezentujemy więc newsy o czołowych postaciach tego limitu.
SANCHEZ: HOPKINS UDZIELI LEKCJI STEVENSONOWI

Ceniony trener Abel Sanchez, który prowadzi m.in. Giennadija Gołowkina, oglądał walkę Stevenson-Fonfara i przyznał, że Kanadyjczyk nie wywarł na nim pozytywnego wrażenia. Jego zdaniem tak walczący "Superman" zostałby bez problemu ograny przez Bernarda Hopkinsa (55-6-2, 32 KO), z którym ma się zmierzyć w kolejnym pojedynku.


FONFARA ZWYCIĘZCĄ WEEKENDU WEDŁUG THE RING

Kolejne pochwały pod adresem Andrzeja Fonfary (25-3, 15 KO) ze strony prestiżowego magazynu The Ring. Najpierw, zaraz po walce z Adonisem Stevensonem (24-1, 20 KO), "Biblia Boksu" umieściła polskiego zawodnika w rankingu wagi półciężkiej, a teraz uznała go za największego, obok Stevensona, zwycięzcę weekendu w pięściarskim świecie.


WITALIJ KLICZKO MEREM KIJOWA

Petro Poroszenko - biznesmen i były minister spraw zagranicznych, został zwycięzcą niedzielnych wyborów prezydenckich na Ukrainie. Z kolei Witalij Kliczko osiągnął swój cel polityczny i został wybrany na nowego mera Kijowa.

FROCH - GROVES II: THE HANDSHAKE

Carl Froch (32-2, 23 KO) i George Groves (19-1, 15 KO) nawet nie próbują kryć wzajemnej niechęci - i dobrze, bo zyskuje na tym widowisko! Zobaczcie, co wydarzyło się, kiedy "Święty" próbował zdominować "Kobrę" przy klasycznym uściśnięciu dłoni.
TURNIEJ im. LESZKA BŁAŻYŃSKIEGO - POSUMOWANIE

W sobotę i niedzielę w bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark odbył się IX. Bokserski Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego, dwukrotnego medalisty olimpijskiego i mistrza Europy. W turnieju startowało 60 zawodników z 19 klubów z 5 państw (Polska, Niemcy, Ukraina, Czechy i Kosowo). Wyniki finałów i zdjęcia w rozwinięciu.


MARTINEZ: NA PEWNO NIE POTRWA TO PEŁNEGO DYSTANSU

- Lekarze wykonali kawał dobrej roboty. Czuję się sprawny w stu procentach. Pracuję ekstremalnie ciężko na tym obozie i wszystko idzie zgodnie z planem - zapewnia Sergio Martinez (51-2-2, 28 KO), który 7 czerwca w sławnej Madison Square Garden skrzyżuje rękawice z Miguel Cotto (38-4, 31 KO) w obronie pasa WBC wagi średniej. Przypomnijmy jednak, że obie strony zgodziły się na umowny limit 159 funtów.


RUNOWSKI: ZEPSUJĘ MU REKORD

- Na walki niepokonanych bokserów czekają kibice, dlatego cieszę się na myśl o pojedynku z Nabilem Sułtanem Krissim  mówi Przemysław Kosiarz Runowski, który wystąpi 31 maja w Lublinie na gali Wojak Boxing Night organizowanej przez Babilon Promotion & Sferis KnockOut Promotions. Transmisja w Polsat Sport i kanale otwartym tej stacji.