WITALIJ KLICZKO MEREM KIJOWA

Redakcja, Informacja prasowa

2014-05-26

Petro Poroszenko - biznesmen i były minister spraw zagranicznych, został zwycięzcą niedzielnych wyborów prezydenckich na Ukrainie. Z kolei Witalij Kliczko osiągnął swój cel polityczny i został wybrany na nowego mera Kijowa.

Choć oficjalnych wyników jeszcze nie ma, to były już mistrz świata wszechwag miał pokonać pozostałych siedmiu rywali i zebrać największe poparcie w ósmym co do populacji mieście Europy.

Przypomnijmy, że wielki champion był jednym z głównych faworytów w wyborach prezydenckich, lecz zrezygnował z tej funkcji, a cały swój elektorat poprosił o oddanie głosu na Poroszenkę. Razem mają poprowadzić Ukrainę "do Europy".

Witalij ostatnią walkę na ringu stoczył we wrześniu 2012 roku, stopując Manuela Charra. Obronił wówczas pas federacji WBC, który wcześniej zdobywał dwukrotnie. Był jeszcze wcześniej posiadaczem pasa organizacji WBO, a także dwukrotnie mistrzem Europy. Jako mistrz świata odprawił dwóch polskich pretendentów - w maju 2010 roku zastopował Alberta Sosnowskiego w dziesiątej rundzie, podobnie jak Tomka Adamka szesnaście miesięcy później.