TURNIEJ im. LESZKA BŁAŻYŃSKIEGO - POSUMOWANIE

W sobotę i niedzielę w bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark odbył się IX. Bokserski Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego, dwukrotnego medalisty olimpijskiego i mistrza Europy. W turnieju startowało 60 zawodników z 19 klubów z 5 państw (Polska, Niemcy, Ukraina, Czechy i Kosowo), w większości juniorów i kadetów.

Nowa placówka kulturalna została otwarta w marcu i po raz pierwszy zjawiło się w niej tak wiele osób. W sobotę zawody obserwował nadkomplet, ponad 400 widzów. W tym dniu swój ostatni pojedynek w karierze stoczył również Sylwester Klasa. Wychowanek Szombierek Bytom wprowadzany był do ringu przez rapera Cezetk, który skomponował utwór muzyczny na część boksera zatytułowany „Ostatni gong”. Klasa w dobrym stylu pokonał Mateusza Śledzia z Bytomia.
Najlepszym zawodnikiem Memoriału został senior Rafał Schöfer (MOSM Bytom), który wygrał w kategorii 69kg. W klasyfikacji punktowej najlepiej wypadła drużyna Baden Württemberg.
Niemieccy juniorzy nie przegrali ani jednego pojedynku, zwyciężając w sześciu kategoriach wagowych!

52kg
Christos Cherakis (Baden Württemberg-Niemcy) vs Andrij Tyszkowiec (Lwów-Ukraina) 2-1

56kg
Alex Fengler (Baden Württemberg-Niemcy) vs Marcin Magdrziarz (MOSM Bytom) 3-0

60kg
Wladimir Borysznik (Baden Württemberg-Niemcy) vs Hubert Kaczmarek (06 Kleofas Katowice) WO-

64kg
Stephan Nikitin (Baden Württemberg-Niemcy) vs Damian Piwowar (RMKS Rybnik) 3-0
German Skliarov (Baden Württemberg-Niemcy) vs Łukasz Waliczek (Czarni-Góral Żywiec) 3-0

69kg
Robert Suchy (MOSM Bytom) vs Mario Plachetka (Gjilan-Kosowo) 3-0
Dominik Cieślik (JKB Jawor Team Jaworzno) vs Marcin Kowalczyk (UKS Śląsk Ruda Śląska) 2-1

75kg
Martin Tomczyk (06 Kleofas Katowice) vs Bartłomiej Ząb (Czarni-Góral Żywiec) 3-0

81kg
Jonathan Fischbuch (Baden Württemberg-Niemcy) vs Dawid Seńko (BKS Skorpion Szczecin) 2-1