WOKÓŁ WAGI PÓŁCIĘŻKIEJ

Za nami wielkie emocje związane z walką Andrzeja Fonfary. A skoro jesteśmy już przy wadze półciężkiej, to ostatnio zrobił się tu spory ruch. W krótkim podsumowaniu prezentujemy więc newsy o czołowych postaciach tego limitu.

Yvon Michel - promotor Adonisa Stevensona (24-1, 20 KO) przekonuje, że nie będzie trudno doprowadzić do walki unifikacyjnej jego podopiecznego z Bernardem Hopkinsem (55-6-2, 32 KO).

- Musimy wiedzieć trochę więcej na temat kontuzji Adonisa. Wtedy usiądę z jego menadżerem Alem Haymonem oraz członkami stacji Showtime i porozmawiamy na temat ewentualnej potyczki z Hopkinsem. Wątpię jednak by to były trudne negocjacje - nie ukrywa Michel.

Jean Pascal (29-2-1, 17 KO) po utracie pasa WBC zanotował trzy zwycięstwa, w tym to najcenniejsze, w styczniu nad wielkim rywalem z podwórka, Lucianem Bute. Według najnowszych informacji Kanadyjczyk powróci między liny 27 września. Nie wiadomo jeszcze kto mógłby być jego rywalem, ani również czy relację przeprowadzi HBO czy Showtime?

Przypomnijmy, iż Jean po wypełnieniu kontraktu założył własną grupę, która współpracuje z Michelem ze stajni GYM oraz InterBox.

Osiem lat po pierwszej konfrontacji być może dojdzie do rewanżu dwóch wielkich Australijczyków - Danny'ego Greena (33-5, 28 KO) oraz Anthony'ego Mundine (46-6, 27 KO). Za pierwszym razem - jeszcze w kategorii super średniej, zbijający zbyt dużo kilogramów (ponad 15% masy ciała) "Green Machine" przegrał wyraźnie na punkty. Od tego czasu jednak nalegał na rewanż i podobno teraz są na to spore szanse.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CELko
Data: 26-05-2014 15:49:32 
W jakiej wadze ten rewanż Green vs Mundine? Pascal niech powalczy z Kovaliowem.
 Autor komentarza: rafliKSG
Data: 26-05-2014 16:06:56 
no właśnie, Mundine ostatnio wyszedł w kwietniu w lekkopółśredniej, a green zawiesił rekawice 1,5 roku temu w cruizer, źeby się nie okazało że teraz 30% będzie musiał zbijać ;P
sportowo, to już walka emerytów, "the man" jeszcze aktywny ale od walki z mosleyem forma spadkowa i trudno szukać nadzei na poprawę sytuacji - w tym wieku
 Autor komentarza: Furmi
Data: 26-05-2014 16:30:45 
Przeczytajcie tytuł - dużo wyjaśnia.
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 26-05-2014 16:34:32 
Czekam na więcej od Fonfary ale też jestem ciekaw jak będzie prezentował sie Cygan po wyjściu ...
Generalnie w tej wadze interesuje mnie nasze polskie podwórko .
 Autor komentarza: Hugo
Data: 26-05-2014 16:46:41 
Green i Mundine jako czołowe postacie półciężkiej? Dwóch wielkich Australijczyków? Ciężki kac, czy początki demencji?

Czołowe postacie półciężkiej to są (obok wymienionych): Braehmer, Fonfara, Chilemba, Eleider Alvarez, Caparello (od lat najlepszy półciężki Australii!), Liebenberg, Savigne, Yunieski Gonzalez,Agnew,Seals, Williams Jr. Być może dołączą do tego nieaktywni od dawna Cloud i Dawson, a w perspektywie: Skoglund, Miechoncew, Beterbijew,Bektemirow, Broadhurst (też Australijczyk).
 Autor komentarza: milek762
Data: 26-05-2014 20:12:24 
Hugo jeszcze dodał bym do tego Suchockiego niech ktoś zobaczy walkę Z Brechmerem w 1o rundzie cała seria na łeb Brechmera ale Niemaaszki niepozwoli przerwać walki!
 Autor komentarza: gregor07
Data: 26-05-2014 20:56:33 
@Hugo
Z wymienionych przez Ciebie pierwszy raz usłyszałem o Brodhurst - w dwóch słowach możesz o nim napisać?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.