Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-13

 


JACKIEWICZ O WYGRANEJ W CZĘSTOCHOWIE I NAJBLIŻSZYCH PLANACH

Wczoraj podczas gali w Częstochowie Rafał Jackiewicz (45-11-2, 21 KO) zanotował kolejne zwycięstwo. Pomimo groźnie wyglądającej kontuzji były mistrz Europy zapewnia, że zgodnie z planem dojdzie do jego potyczki z Kamilem Szeremetą, a kilka tygodni później z Łukaszem Maćcem. Jackiewicz opowiedział nam również o innych planach, w tym o październikowym debiucie dla federacji KSW. Posłuchajcie, bo wywiady z Rafałem jak zwykle rządzą się swoimi prawami i tym razem też było ciekawie.


JEŻEWSKI POZNAŁ RYWALA

Nikodem Jeżewski (5-0-1, 4 KO) poznał swojego najbliższego rywala, z którym zmierzy się podczas gali Tymex Boxing Night 26 kwietnia w Kielcach. Będzie nim pogromca Włodzimierza Letra z listopada ubiegłego roku, Białorusin Artsiom Czarniakiewicz (1-2, 1 KO).TOMASZ ADAMEK O WALCE Z GŁAZKOWEM ORAZ SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI

Tomasz Adamek (49-3, 29 KO) był wczoraj jednym z gości specjalnych gali w Częstochowie. "Góral" w rozmowie z naszym reporterem odniósł się do ostatniego występu przeciwko Wiaczesławowi Głazkowowi (17-0-1, 11 KO), przybliżył swoje plany sportowe, a także te polityczne. Zapraszamy na wywiad z jednym z najlepszych polskich pięściarzy w historii.


BOKSERSCY BANKRUCI

Bankructwo w sporcie nie jest rzeczą niespotykaną, lecz w boksie to słowo nabiera innego znaczenia. Było już tyle przypadków roztrwonień fortun, że wszystkich fanów sweet science zwyczajnie przestało to dziwić.
STATYSTYKI POTWIERDZAJĄ DOMINACJĘ PACQUIAO

Rewanżowy pojedynek pomiędzy Mannym Pacquiao (56-5-2, 38 KO) a Timothym Bradleyem (31-1, 12 KO) pokazał, że Filipińczyk jest lepszym pięściarzem. Zadecydowały nie tyle umiejętności, co umiejętne wprowadzenie w życie planu na walkę oraz adaptacja do stylu przeciwnika i rozłożenie sił.

BRADLEY: PACQUIAO WCIĄŻ MA TO COŚ

Podczas konferencji prasowej po gali w MGM Grand Tim Bradley (31-1, 12 KO) nie szczędził komplementów pod adresem Mannyego Pacquiao (56-5-2, 38 KO). Amerykanin przegrał z Filipińczykiem jednogłośnie na punkty i przyznał, że jego przeciwnik wciąż zalicza się do czołowych bokserów na świecie.

POWRÓT KRÓLA

Po sześćset siedemdziesięciu dwóch dniach Manny Pacquiao (56-5-2, 38 KO) odzyskał pas, którego tak naprawdę nigdy nie stracił. Parafrazując Drew "Bundiniego" Browna - "Król wrócił do domu, aby dosiąść tronu". Po fantastycznej walce pokonał Timothego Bradleya (31-1, 12 KO). Mimo zapowiadanych nokautów z obu obozów, byliśmy po raz kolejni zdani na opinie sędziów punktowych.P4P: ZMIANY W RANKINGU

Najważniejsza (z punktu widzenia światowego boksu) walka pierwszego półrocza już za nami, czas więc na uaktualnienie rankingu najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Zapraszamy do podawania swoich zestawień i udziału w dyskusji!


WYGRANA BAJSANGUROWA, PORAŻKA UZELKOWA

Geard Ajetović (25-9-1, 12 KO) zapowiadał się swego czasu na doskonałego zawodnika. Zdobywał złoty medal mistrzostw Europy juniorów, był uczestnikiem igrzysk w Sydney, ale w gronie zawodowców poza szybkim nokautem nad świetnym Jacksonem Chanetem nie miał spektakularnych sukcesów. Kilka niespodzianek zdołał sprawić i jedną z nich sprawił w późny sobotni wieczór na Ukrainie, gdzie pokonał miejscowego osiłka, Wiaczesława Uzelkowa (30-4, 19 KO).
MARTINEZ: COTTO TO DIWA. ZNOKAUTUJĘ GO

Na zakończenie transmisji z gali w MGM Grand w Las Vegas telewizja HBO wyemitowała krótki fragment programu Face Off, w którym Max Kellerman zasiadł przy stole z Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO) i Miguelem Cotto (38-4, 31 KO). Między pięściarzami wyraźnie iskrzy, co zapowiada duże emocje 7 czerwca, kiedy zmierzą się w Nowym Jorku.


VARGAS ZDETRONIZOWAŁ ALLACHWERDIJEWA

Chabib Allachwerdijew (19-1, 9 KO) stracił tytuły mistrza świata WBA regular oraz IBO w wadze junior półśredniej. Dziś na ringu w Las Vegas nieznacznie lepszy od niego okazał się Jessie Vargas (24-0, 9 KO). Po dwunastu zaciętych starciach sędziowie jednogłośnie wskazali na miejscowego pięściarza, punktując 115-113, 115-113 i 117-111.


ARUM: TYLKO KIBICE MOGĄ DOPROWADZIĆ DO WALKI Z FLOYDEM

Bob Arum, promotor Mannyego Pacquiao (56-5-2, 38 KO), który w nocy wypunktował Tima Bradleya (31-1, 12 KO), stwierdził, że jest otwarty na wyczekiwaną od lat walkę Filipińczyka z Floydem Mayweatherem Jr (45-0, 26 KO). Szef grupy Top Rank wie jednak, że trudno będzie mu się dogadać z niepokonanym Amerykaninem, dlatego poprosił o pomoc kibiców.


GORĄCY PIĘŚCIARSKI RYBNIK

Po wielkich pojedynkach Turnieju Stamma, wracamy do wydarzeń w Polskim, pięściarskim kalendarzu. Boks zdobywa coraz większe zainteresowanie, co widać na przykładzie Rybnika. Do Boguszowic zjechała rekordowa ilość zawodników, by zmierzyć się w jubileuszowym XV Międzynarodowym Turnieju o Puchar Dyrektora MOSiR.