GORĄCY PIĘŚCIARSKI RYBNIK

Po wielkich pojedynkach Turnieju Stamma, wracamy do wydarzeń w Polskim, pięściarskim kalendarzu >>>. Boks zdobywa coraz większe zainteresowanie, co widać na przykładzie Rybnika. Do Boguszowic zjechała rekordowa ilość zawodników, by zmierzyć się w jubileuszowym XV Międzynarodowym Turnieju o Puchar Dyrektora MOSiR.

Drużyna gospodarzy zwyciężyła w rywalizacji, mimo braku w swoich szeregach Sebastiana Kąska, wyprzedzając 25 klubów z naszego kraju oraz ekip z Czech i Słowacji. Ze znaczną stratą na drugim miejscu zawodnicy pod wodzą Marka Kołakowskiego i Wiesława Andrzejczaka z Fight Boxing Dąbrowa Górnicza, a tuż za nimi młodzi podopieczni Włodzimierza Kromki z Jawor Team Jaworzno, którzy ostatnio zaliczyli solidny sprawdzian na Wyspach (pisaliśmy o tym>>>).

Pod nieobecność Sebastiana, który reprezentuje nasz kraj na Mistrzostwach Świata Juniorów w Bułgarii - gdzie właśnie przeszedł fazę eliminacji, jego koledzy z drużyny stanęli na wysokości zadania zbierając laury za występy.
Najlepszym juniorem został wybrany Szmid Fabian z Rybnika.
Najlepszym młodzikiem turnieju został Siedlecki Dawid z Rybnika.
Najlepszym kadetem uznano Lutyńskiego Dawida z Gierałtowic.
Najlepszym senior został Lutka Błażej z Rybnika.
Najlepszym zawodnikiem całego turnieju Jury wraz z firmą sportową z Warszawy, która ufundowała nagrodę, uznało Wojdana Michała z RMKS-u Rybnik.

Każdy zwycięzca otrzymał, od mocno wspierającego pracę klubu RMKS Rybnik - dyrektora Rafała Tymusza, nagrodę i dyplom.
Punkty dla Rybnika zdobywali: Dawid Siedlecki, Rafał Paszenda, bracia Artur i Szymon oraz Daniel Skorupa, Fabian Szmid, Damian Piwowar, Dawid Pierchała, Karol Kostka, Radosław Gosiewski, Michał Wojdan i Błażej Lutka. Do pełni szczęścia zabrakło pojedynków Krzysztofa Kowalaka i Mateusza Mazika, dla których zabrakło przeciwników. Całej ekipie gospodarzy sekundowali: Zbigniew Gąsiorowski i Wojtek Podgórny.

 

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.