Archiwum wiadomości z dnia: 2014-03-24

 


STIVERNE I ARREOLA PEWNI SWEGO PRZED REWANŻEM

- Jedyne o czym teraz myślę to położenie rąk na pasie, choć szczerze mówiąc wychodząc do ringu będę się trochę czuł jak obrońca tytułu - nie ukrywa Bermane Stiverne (23-1-1, 20 KO), który 10 maja na ringu w Galen Center w Los Angeles stanie do rewanżu z Chrisem Arreolą (36-3, 31 KO). Za pierwszy razem wygrał Kanadyjczyk, ale to był tylko eliminator. Teraz stawka jest dużo większa, gdyż lepszy zagarnie wakujący po Witaliju Kliczce pas organizacji WBC.


PRZYPOMINA SIĘ MIKE JONES

Dwa lata temu Mike Jones (26-1, 19 KO) ocierał się o czołówkę wagi półśredniej. Rosły bokser z Filadelfii wywalczył sobie miano oficjalnego pretendenta do tytułu IBF i przez dziewięć rund deklasował groźnego Randalla Baileya (44-8, 37 KO), ale w dziesiątej odsłonie podstarzały super puncher w końcu go złapał, a w jedenastej byliśmy świadkami ciężkiego nokautu na Jonesie po kapitalnym podbródkowym weterana.


HOPKINS: CEL PROSTY, W TYM ROKU CHCĘ ZUNIFIKOWAĆ WSZYSTKIE PASY

Bernard Hopkins (54-6-2, 32 KO) w połowie stycznia skończył 49 lat, a mimo wszystko wciąż zasiada na tronie federacji IBF wagi półciężkiej. Już 19 kwietnia skrzyżuje rękawice z championem według organizacji WBA - Beibutem Szumenowem (14-1, 9 KO) i zdaniem wielu zunifikuje dwa pasy pomimo dwóch dekad różnicy pomiędzy zawodnikami. Legendarny pięściarz z Filadelfii zapewnia jednak, że nie zamierza lekceważyć wciąż mało znanego za oceanem Kazacha.TYSON MARQUEZ GOTOWY DO POWROTU

Hernan Marquez (36-4, 26 KO) jest gotowy do powrotu między liny po porażce przez nokaut w walce z Giovanim Segurą (31-3-1, 27 KO). W najbliższą sobotę na gali w Las Vegas rywalem "Tysona" będzie Filipińczyk John Mark Apolinario (17-3-3, 4 KO).

MAYWEATHER vs MAIDANA: ROZPISKA GALI

Na sześć tygodni przed galą w Las Vegas wiemy już dużo więcej na temat wieczoru "Maidana vs Mayweather". Kończą się negocjacje w sprawie walki Adriena Bronera (27-1, 22 KO) z Carlosem Moliną (17-1-1, 7 KO), a jedynymi niewiadomymi pozostają rywale dla mniej znaczących postaci tego show. W rozwinięciu prezentujemy Wam rozpiskę.


DONAIRE TRENUJE Z OJCEM

31 maja na gali w Makao Nonito Donaire (32-2, 21 KO) przystąpi do walki o mistrzowski tytuł kolejnej kategorii. Tym razem "Flash" atakuje tron federacji WBA i IBO w wadze piórkowej. Pasy dzierży obecnie Simpiwe Vetyeka (26-2, 16 KO) - sensacyjny pogromca Chrisa Johna.
PIERWSZY FINAŁ MP SENIOREK w GRUDZIĄDZU

Przedstawiamy pierwszy pojedynek finałowy podczas XIV Mistrzostw Polski Seniorek (20-23.03.2014) Grudziądz. W kategorii (-48kg) zmierzyły się Andżelika Grońska z klubu "06 Kleofas" Katowice z Sandrą Brodacką z coraz śmielej poczynającego sobie klubu - nie tylko na arenie ogólnopolskiej - BKS Skorpion Szczecin.PACQUIAO ZAMIERZA ODZYSKAĆ TYTUŁ

Manny Pacquiao (55-5-2, 38 KO) przekonuje niedowiarków, że nie jest jeszcze skończony jako bokser. Filipiński gwiazdor zamierza to udowodnić 12 kwietnia w rewanżowym pojedynku z Timothym Bradleyem (31-0, 12 KO), która dwa lata temu pokonał "Pacmana" po skandalicznej decyzji sędziów.


ONER WŚCIEKŁY NA SOLISA: MARNUJE TALENT

- Ta walka bardzo mnie rozczarowała. Solis przecież jest tak niesamowicie utalentowany, tylko jakoś nie chce tego talentu zrealizować - nie ukrywa swojej złości Ahmet Oner, promotor Odlaniera Solisa (20-2, 13 KO), który w sobotni wieczór znów wyszedł do ringu bez formy i przegrał z Tony Thompsonem.JHONNY GONZALEZ WRACA 24 MAJA

Mistrz WBC w wadze piórkowej Jhonny Gonzalez (55-8, 47 KO) wróci na ring 24 maja w Acapulco. Jego rywal nie jest jeszcze znany. Wśród kandydatów wymienia się zajmującego szóste miejsce w rankingu WBC Viorela Simiona (16-1, 7 KO) oraz dwunastego Clivea Atwella (12-0-1, 7 KO).LEAPAI: KLICZKO NIE BĘDZIE WIEDZIAŁ, CO W NIEGO UDERZYŁO

Alex Leapai (30-4-3, 24 KO), który przygotowuje się do zaplanowanej na 26 kwietnia walki życia z Władimirem Kliczką (61-3, 51 KO), zapowiada, że Ukrainiec poczuje moc jego pieści. Tryskający ambicją Australijczyk zamierza odebrać sławnemu rywalowi tytuły mistrzowskie, a jedną z jego inspiracji stanowi jego rodak, czempion WBC w kategorii super średniej Sakio Bika (32-5-3, 21 KO).