JESZCZE TROCHĘ O PORAŻCE SOLISA

Odlanier Solis (20-2, 13 KO) nie był w formie w sobotni wieczór, gdy przegrywał z Tony Thompsonem, ale na jego słabszą postawę mogło też mieć wpływ zamieszanie wokół głównego szkoleniowca.

Ku zdziwieniu wszystkich w narożniku Kubańczyka nie stanął jego sławny trener Pedro Diaz. Mało tego, on nawet nie pojawił się w Turcji, a wszystko przez konflikt z promotorem swojego podopiecznego, Ahmetem Onerem. Dodajmy jeszcze, że niemal cały obóz Solis spędził właśnie pod skrzydłami Diaza.

- Ostateczną decyzję co do stoczenia walki podjął sam Odlanier. Wierzcie mi, to nie było łatwe, ale do spotkania z Thompsonem było już tak blisko, że nie mogliśmy tego odwołać. Różnice pomiędzy Onerem a Diazem są ogromne. Czasu nie mieliśmy, za to Solis ma rodzinę na utrzymaniu - tłumaczy Jose Perez, reprezentant grupy Arena na Amerykę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 24-03-2014 07:17:46 
Wg mnie Solis ma dwa podstawowe problemy:
1. Nadmiar wolności, odwrócenie o 180 stopni tego co miał na Kubie, 1000x więcej kasy, itp. spowodowały całkowite wyzbycie się nawyków treningowych, które zagwarantowały mu wyniki w amatorstwie.
2. Zbijanie wagi przed walką. Jeśli Solis ważyłby 116kg ale cały czas, wg mnie byłoby lepiej. Przypuszczam jednak, że pomiędzy walkami waży coś koło 125kg i zbijając ok. 10kg do walki jest strasznie osłabiony. No i potem brakuje pary. Jeśli podkręci tempo, robi się ciekawie. Szkoda tylko, że robi to 3 razy na 12 rund. Przez pozostały czas człapie skryty za podwójną gardą.
I jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy podczas transmisji. Mianowicie on ma chyba lęk przed otrzymaniem mocnego ciosu. Cały czas przyczajony, szczelnie zakryty, atakuje zrywami i znowu zaszywa się za podwójną gardą. Podobno są bokserzy, którzy w amatorce czuli się dobrze w kaskach a w zawodostwie mają naturalną barierę.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 24-03-2014 07:37:04 
Słabszą postawę??? Solis nie miał dobrej walki od 2010!(Drumond).
Postawe taka jak zawsze tylko przeciwnik troszkę lepszy od Saglama, Arichia, Larsena
 Autor komentarza: rocky86
Data: 24-03-2014 07:58:22 
On nie miał słabszej postawy, jego postawa było dokładnie taka sama jak w niemal wszystkich poprzednich walka, jedyna różnica to poziom przeciwnika, który i tak pozostawiał wiele do życzenia.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 24-03-2014 08:11:13 
Solis odzyskał koronę największego idioty w boksie!, wcześniej miał ją Gamboa za przejście do 50c !

czy tak trudno wydedukować że jak ledwo, ledwo wygrywa się z LARSENEM, to jak się postawi poprzeczkę trochę wyżej to się prawdopodobnie wypierdoli.

Niestety na Kubie w podstawówce Solisa chyba za często zwalniali z lekcji na treningi , albo sam chodził na wagary na plantację bananów czy kokosów trochę się poobżerać pod palmą.

Zadanie dla Solisa - Skoczek z trudem pokonał przeszkodę o wysokości 150 cm, mając zapas zaledwie 5 cm - czy ten Skoczek w takiej samej formie jest w stanie przeskoczyć 200 cm?
 Autor komentarza: robsonpodlasie
Data: 24-03-2014 08:16:52 
Nikt nie wie co się dzieje w głowie tego człowieka. Nie wiemy jaka jest cena amatorskiej kariery na Kubie, może teraz za to płaci i nie jest świadomy co się z nim dzieje, przymus jedzenia jest jednym z objawów zaburzeń psychicznych. Psycholog mógłby pomóc, inaczej chłop się zmarnuje.
 Autor komentarza: golabek
Data: 24-03-2014 08:56:44 
Przestańmy się użalać nad tym człowiekiem i domniemać co powinien zrobić ze swoją karierą. Żadna zmiana trenera ani psychologa nie pomoże jeżeli sam nie będzie tego chciał a na tą chwilę wygląda to torchę tak jakby walczył na siłę.
Po prostu odnoszę wrażenie że mu się nie chce walczyć, może woli leżeć na kanapie przed TV. Nic na to nie poradzimy, po prostu o kolejnego kandydata do tronu HW mniej. Czas o nim zapomnieć.
Pozdr.
 Autor komentarza: karat
Data: 24-03-2014 09:00:28 
Ja tam na miejscu El Salsesona to bym się cieszył, że przegrał z kimś kto ma jeszcze jakieś nazwisko. Przy takim podejściu do sportu to przegrałby z drugą ligą. A teksty, że wpływ na jego dyspozycję mógłby mieć trener (gdyby był) to jest po prostu podsycanie śmiechu. Może trener już ma tego dość?
 Autor komentarza: Matys90
Data: 24-03-2014 09:01:44 
Solis to oczywiście zmarnowany talent, leń, itd. Niemniej - mi wyszło spokojne zwycięstwo Solisa - 116:112 czyli podobnie jak w Pulew-Thompson i nie jestem jak się zorientowałem w tym twierdzeniu osamotniony. Pierwsze cztery rundy Thompson nie istniał, potem wygrał cztery z pięciu kolejnych rund i przegrał 3 ostatnie. Skuteczność Tony'ego była żenująco niska, Solis ma bardzo dobrą aktywną gardę i kontrował go wyraźnymi, czystymi ciosami. Oczywiście tych było za mało w środku walki, stąd 4 rundy dla Thompsona.

Dalej - Thompson z walki z Pulewem wyprowadził zaledwie nieco ponad 400 ciosów (a i tak wygrał podobnie jak tu ~4 rundy). Trafiał Pulewa z dużo większą skutecznością i lepszymi ciosami.

Co do sylwetki - Solis jest spasiony, zgoda. Wg mnie nie wygląda jednak gorzej od Stiverne'a czy Arreoli, z których jeden za chwilę zostanie mistrzem WBC, już o promowanym przez HBO Andy Ruizie nie wspominając.
 Autor komentarza: Znafca
Data: 24-03-2014 09:56:30 
ludzie oglądali poprzednie pojedynki Solisa i mieli nadzieję, że stanie się "coś" co spowoduje, że genialny bokser z Kuby będzie znów błyszczeć jak to robił naście lat temu w boksie amatorskim. raczej nie ma takich pięściarzy, którzy są w stanie zrewolucjonizować swój styl boksowania. nie da się zmienić natury człowieka ani nawyków nabytych przez x lat. można poprawić detale, ale nie całość. a na pewno nie u tak dojrzałego i ukształtowanego pięściarza.
zresztą jakoś w ogóle nie jestem sobie w stanie przypomnieć, czy kojarzę jakiegoś pięściarza, który zmienił się diametralnie na plus ;) z walki na walkę.
 Autor komentarza: znawco
Data: 24-03-2014 09:57:18 
@Matys90
Ciekawa punktacja, ale oglądając walkę też miałem nieodparte wrażenie, że komentatorzy oceniają bardziej swoje preferencje, niż przebieg walki. Nie było dla mnie wcale jasne, że ostatnie 3 rundy były dla Thompsona, czy też "raczej dla Thompsona".
Inna sprawa, że ten cały promotor Solisa to, mówiąc delikatnie, mało "europejska" kultura i sam życzyłem porażki głównie jemu.
Pozdr
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 24-03-2014 10:43:05 
Znafca - faktycznie ciężko zmienić naturę człowieka ale czasem cuda się zdarzają - przykładem lenia który raz w życiu wziął się w garść był Douglas, już wcześniej pokazywał przebłyski"geniuszu" w walkach Berbickiem, McCallem i świetnej choć przegranej z Tuckerem.
Do Tysona wyszedł w najlepszej wadze w życiu, i walczył jak Holmes prime choć chyba był od niego silniejszy fizycznie. Douglas w tamtej formie rozpiepsza w pył całą naszą obecną czołóFkę.
Potem poszedł w balet i nieco ponad pół roku później ważąc 6kg więcej z Holym ruszał się jak mucha w smole i jak mucha padł.

Tego typu przykładów jeszcze kilka by się znalazło choć to faktycznie rzadkie,
Solis ma już 34 lata i na "last Hurrah" za późno.

Ps Solis nie musi zmieniać stylu, jego styl z amatorki i w pro jest doskonały.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 24-03-2014 11:32:39 
Solis jest skuteczny w wyprowadzaniu ciosów, powinien trenować z Bloodworthem wtedy siła ciosu się zwiększy więc będzie przeciwników nokautował.

A tak poważnie to trener to podstawa, tylko póki co nie ma co usprawiedliwiać Solisa, jeżeli ktoś ma się usprawiedliwiać to on w wywiadzie jakimś i tyle.
 Autor komentarza: StasioKolasa
Data: 24-03-2014 11:56:46 
Solis, wygrał ta walkę.Komuś bardzo zależało na jego porażce skoro przegrał na gali organizowanej przez swojego promotora.
 Autor komentarza: robsonpodlasie
Data: 24-03-2014 13:40:14 
Myślę że ta porażka może mu też pomóc, jeśli teraz nie zrozumie co się wokół niego dziej nie stanie się to nigdy.

Może mieć 32 lata, nie jest rozbity. Ma dużo czasu.
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 24-03-2014 15:17:22 
Solis musiałby zmienić nie tylko trenera ale przede wszystkim promotora ale chyba u Onera mu dobrze, w końcu nikt go nie przyciska jak na Kubie a wysoka wypłata i tak jest
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 24-03-2014 18:56:44 
robsonpodlasie - ma 34 lata..
 Autor komentarza: milek762
Data: 24-03-2014 21:30:05 
robsonpodlasie ,co ty piszesz Solis nie ma 32 a 34 lat jak ma dużo czasu nie żartuj.
Już się niechce mi się słuchać
Jaki to wielki talent ,dla mnie leń śmierdzący ,zawodnik dobry technicznie ale bez nokutującego ciosu
Poza tym jak dla mnie nie ma przysłowiowych jaj Przypomina mi się Jak bał patrzyć oko w oko Vitkowi
i mocnej psychiki jak choćby Arreola , Stiverne.
Zgadzam się jak ktoś pisał że on przed walkami może zbijać z wagi 123- 125 kg !!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.