Archiwum wiadomości z dnia: 2021-03-21

 SULĘCKI-MUNGUIA?: JA NAWET SPARINGPARTNERÓW NIE MAM

Maciej Sulęcki (29-2, 11 KO) dostał przed tygodniem propozycję walki z niepokonanym Jaime Munguią (36-0, 29 KO), która według planu miałaby się odbyć 24 kwietnia na terenie Stanów Zjednoczonych. Popularny Striczu propozycję przyjął, akceptując wszystkie warunki, natomiast sądząc po jego wczorajszym wpisie, nic tak naprawdę nie jest pewne. Chodzi o czas i przygotowania, których... brak.
'JURAS' O GŁOWACKIM: TO NAJLEPSZY OBECNIE POLSKI PIĘŚCIARZ

Kolejne osoby stają w obronie Krzysztofa Głowackiego (31-3, 19 KO), o którym od wczoraj część komentujących - w tym m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek - pisze w mediach społecznościowych, że wyjazd do Londynu polskiego pięściarza na pojedynek z Lawrence'em Okoliem (16-0, 13 KO) był tylko dla pieniędzy. Tym razem głos zabrał zawodnik KSW, reporter oraz komentator sportów walki Łukasz Jurkowski.VLOG RSC: BOLESNA PORAŻKA GŁOWACKIEGO

Krzysztof Głowacki (31-3, 19 KO) przegrał wczorajszego wieczoru na gali Matchroom Boxing w Londynie. Lawrence Okolie (16-0, 13 KO) nie dał Polakowi żadnych szans i pokonał polskiego pięściarza przed czasem w szóstej rundzie, zdobywając tym samym tytuł czempiona WBO wagi junior ciężkiej. Jak ten pojedynek oraz inne wczorajsze walki w londyńskiej Wembley Arena podsumował Andrzej Pastuszek? Obejrzyjcie jego najnowszy Vlog RSC.
OKOLIE: W WADZE CIĘŻKIEJ MUSZĘ BOKSOWAĆ JESZCZE LEPIEJ

Świeżo upieczony mistrz świata WBO wagi cruiser, Lawrence Okolie (16-0, 13 KO) w dominującym stylu rozprawił się wczoraj z Krzysztofem Głowackim (31-3, 19 KO). Teraz planem Brytyjczyka jest unifikacja pasów i przejście do wagi ciężkiej, ale podopieczny Shane'a McGuigana zdaje sobie sprawę, że królewska dywizja jest wyjątkowym wyzwaniem.


GŁOWACKI ZABRAŁ GŁOS PO PORAŻCE: PO NOCY PRZYCHODZI DZIEŃ

Od wczorajszej potyczki Krzysztofa Głowackiego (31-3, 19 KO) z Lawrence'em Okolie (16-0, 13 KO) minęło ponad dwadzieścia godzin. Dla pięściarza z Wałcza na pewno są to trudne chwile, porażka z Brytyjczykiem była bowiem bardzo bolesna. Kilkadziesiąt minut temu były dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej zdecydował się opublikować w mediach społecznościowych krótką odezwę do kibiców.


CZERNINA: SZKICE SERBSKIE (cz. 1)

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Ebr zaczynamy w 'Czerninie' publikować część tekstów z książki 'Polskie pisanie o boksie'. Dziś pierwsza część mojego reportażu, za tydzień druga, za dwa tygodnie trzecia, a później będziecie mogli przeczytać teksty Kacpra Bartosiaka, Michała Cetnarowskiego i Andrzeja Pastuszka.


CZY W LECIE DOJDZIE DO WALKI FURY vs JOSHUA? CZAS UCIEKA

Promotor mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO), Eddie Hearn ogłosił sześć dni temu, że kontrakty na dwie tegoroczne walki AJ'a z mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) zostały podpisane. Pojedynki o wszystkie pasy wciąż nie zostały jednak ogłoszone, a czas ucieka, na co wskazuje współpromotor Fury'ego, Frank Warren.ROCZNICA WALKI MIKE TYSON vs TONY TUBBS

To już trzydzieści trzy lata! Na ringu w Tokio Dome siejący postrach w wadze ciężkiej Mike Tyson (33-0, 29 KO) wyszedł do szóstej obrony tytułu mistrza świata. Na jego biodrach wisiały pasy WBA/WBC/IBF. W rolę pretendenta wcielił się dawny champion World Boxing Association, Tony Tubbs (24-1, 15 KO).

BONIEK KONTRA POLSKI BOKS: SPÓR PO PORAŻCE GŁOWACKIEGO

Po wczorajszym nokaucie, jaki Lawrence Okolie (16-0, 13 KO) zafundował Krzysztofowi Głowackiemu (31-3, 19 KO) w walce mistrzowskiej na gali w Londynie, nastroje w Polsce są delikatnie mówiąc niewesołe i napięte. Obrazuje to zwłaszcza starcie Zbigniewa Bońka z polskim środowiskiem bokserskim w mediach społecznościowych. Na wpis prezesa PZPN zareagowali m.in. Artur Szpilka i Maciej Sulęcki.