OKOLIE: W WADZE CIĘŻKIEJ MUSZĘ BOKSOWAĆ JESZCZE LEPIEJ

Świeżo upieczony mistrz świata WBO wagi cruiser, Lawrence Okolie (16-0, 13 KO) w dominującym stylu rozprawił się wczoraj z Krzysztofem Głowackim (31-3, 19 KO). Teraz planem Brytyjczyka jest unifikacja pasów i przejście do wagi ciężkiej, ale podopieczny Shane'a McGuigana zdaje sobie sprawę, że królewska dywizja jest wyjątkowym wyzwaniem.

OKOLIE PO ZASTOPOWANIU GŁOWACKIEGO: TERAZ CHCĘ BRIEDISA! >>>

- Dałem sobie cztery lata na osiągnięcie mistrzowskiego poziomu na zawodowstwie. I to się udało. Teraz myślę tylko o tym, jak rozegrać walkę, niczym się nie przejmuję. Głowacki właściwie niczym nie trafił, ale mnie mało kto trafia. Ludzie skupiają się na moim nietypowym stylu i nie widzą wszystkiego, co robię. Poza tym kiedy rywale mnie ostro atakują, wpadają na mocne ciosy, więc boją się potem szarżować - powiedział Okolie.

- Zrobiłem to, co planowałem. Teraz planem jest unifikacja pasów w wadze cruiser, a potem przejście do wagi ciężkiej. Ale muszę pracować nad umiejętnościami, bo w krainie olbrzymów siła fizyczna nie będzie już moją przewagą. Muszę jeszcze lepiej kontrolować dystans, wybierać odpowiednie ciosy, zachowywać cierpliwość. Ludzie wciąż mnie nie doceniają. Głowacki też myślał, że jestem za mało doświadczony, nie docenił mnie, miał to wypisane na twarzy. Mairis Briedis (mistrz IBF - przyp.red.) też mnie w jakiś sposób zlekceważy. Ale to prawda, że wciąż się uczę - dodał związany z londyńską dzielnicą Hackney ''The Sauce''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 21-03-2021 12:39:32 
Chciałbym go za 2 lata zobaczyć w ciężkiej przeciwko Usykowi.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-03-2021 12:46:39 
Ktoś pisał, bodajże kolega @nietrzeźwy, że widziałby pojedynek "pąjąków" czyli Wilder vs Okolie. przyznam że ciekawe patyczakowe zestawienie..
 Autor komentarza: puncher48
Data: 21-03-2021 13:22:46 
Up
Oglądalność będzie mikra u arachnofobów, choć pomysł bardzo ciekawy, tylko u Wildera czas jakby przyspieszył, gdyż nie jest już pierwszej świeżości, a Okolie przy nim wygląda jak żołtodziób, co dopiero zaczął szybciej biegać:)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 21-03-2021 13:24:13 
Okolie z walki na walkę boksuje lepiej, ale chyba za wcześnie poczuł się królem wagi cruiser, który szykuje się do przejścia wyżej, bo w dotychczasowej kategorii nie ma z kim walczyć. 16 walk, pokonanych 2 solidnych średniaków (Askin i Ngabu) plus rozbicie weterana Głowackiego to za mało na dominatora. Zamiast unifikacji (z kim?) chętniej obejrzałbym walkę Okoliego z Dorticosem. To byłaby jego prawdziwa weryfikacja.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-03-2021 14:20:27 
Nie lekceważyłbym Goularminina, mistrza WBA. To lepszy zawodnik niż się wydaje..Makabu jest mały, ale jak trafi czysto lewym to położy pająka. Nie wiem natomiast jaki jest status Dorticosa, bo to też mocny pieściarz..Na pewno OKolie ma większe szanse na zostanie królem cruiser niż gdyby był w nim ktoś z trójki : Gassijew, Usyk, Briedis..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.