Archiwum wiadomości z dnia: 2021-02-21

 
CZERNINA: POLSKIE PISANIE O BOKSIE (WYNIKI KONKURSU)

Czekaliście na to trzy lata, więc jeszcze chwilę poczekacie. Data startu przedsprzedaży, data marcowej premiery oraz szczegóły dystrybucji 'Polskiego pisania o boksie' zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Tymczasem sprawdźcie wyniki zeszłotygodniowego konkursu, zwycięzcy otrzymają dwie książki z autorskimi dedykacjami, wysłane w dniu premiery lub wcześniej.
MEKSYKAŃSKA WOJNA VALDEZ vs BERCHELT: STATYSTYKI CIOSÓW

Oceniając walkę, nie można polegać w stu procentach na statystykach Compubox, ale często oddają one dobrze pewne elementy pojedynku. Tak było również w przypadku wczorajszej meksykańskiej wojny na światowym poziomie - mistrzowskiej walki Oscara Valdeza (29-0, 23 KO) z Miguelem Bercheltem (38-2, 34 KO), w której Valdez pokazał wspaniały, agresywny i techniczny boks.NOKAUT ROKU JUŻ W LUTYM? VALDEZ ODCIĄŁ BERCHELTA!

To miała być wojna i była, choć dość jednostronna. W dodatku wygrał ten, który skazywany był przez bukmacherów na porażkę. Oscar Valdez (29-0, 23 KO) zafundował Miguelowi Bercheltowi (37-2, 33 KO) jeden z najbrutalniejszych nokautów ostatnich lat i został mistrzem świata kategorii super piórkowej federacji WBC!
HAMMER MARZY O IGRZYSKACH, WYGRAŁA Z WICEMISTRZYNIĄ EUROPY

Christina Hammer (26-1, 12 KO) przez lata była mistrzynią świata wagi średniej w boksie zawodowym. W grudniu ubiegłego roku poinformowała media, że zamierza walczyć o występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jej największą rywalką jest Sarah Scheurich, która walczyła w barwach Niemiec w niedokończonych kwalifikacjach w Londynie. W ubiegłym tygodniu 30-letnia Hammer pokonała 5-0 obecnie swoją największą przeciwniczkę.


WALLIN: REWANŻ Z FURYM? BĘDĘ GOTOWY NA MISTRZOWSKĄ WALKĘ

Otto Wallin (22-1, 14 KO) przegrał w 2019 walkę z obecnym mistrzem świata WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), ale postawił się bardzo mocno. Wczoraj natomiast pokonał w dobrym stylu byłego pretendenta do mistrzostwa świata Dominica Breazeale'a (20-3, 18 KO) i zrobił istotny krok w kierunku walki mistrzowskiej. Rewanż z Furym czy pojedynek z kimś innym? Szwed przedstawia swój plan.OSCAR VALDEZ: NIE MA NIC LEPSZEGO NIŻ UCISZENIE NIEDOWIARKÓW

Oscar Valdez (29-0, 23 KO) kontra Miguel Berchelt (37-2, 33 KO) w Las Vegas - wczorajsza mistrzowska wojna meksykańskich kozaków zapisze się w historii boksu. Nokaut w wykonaniu Valdeza z pewnością będzie jednym z kandydatów do nokautu roku, zresztą Oscar przez całą walkę boksował znakomicie. Oto, jak skomentował wygraną, w którą przed pojedynkiem wierzyło niewielu.NIE TAKI KELLY STRASZNY

Niespodzianka? Chyba jednak mała niespodzianka. Faworyzowany Josh Kelly (10-1-1, 6 KO) zaczął bardzo dobrze, ale David Avanesyan (27-3-1, 15 KO) skończył jeszcze lepiej. I to skończył już na półmetku.


WIDEO: KRWAWA NOC ROSYJSKIEGO RZEŹNIKA (SKRÓT GALI W LONDYNIE)

Ależ to była noc. Zwieńczyła ją meksykańska wojna w Las Vegas, ale wcześniej oglądaliśmy przede wszystkim pełną ciekawych zestawień galę w Londynie, której walką wieczoru był ważny pojedynek o mistrzostwo Europy wagi półśredniej - Josh Kelly (10-1-1, 6 KO) vs Dawid Awanesjan (27-3-1, 15 KO). Niesamowity, brudny pressing Awanesjana przełamał kreowanego na gwiazdę Brytyjczyka. Oto obszerny skrót londyńskiej gali.