Archiwum wiadomości z dnia: 2021-02-20

 
JOSH KELLY: CZUJĘ, ŻE WYGRAM Z AWANESJANEM PRZED CZASEM

Dzisiejsza londyńska walka Josh Kelly (10-0-1, 6 KO) vs Dawid Awanesjan (26-3-1, 14 KO) o mistrzostwo Europy wagi półśredniej ma wymiar światowy, gdyż obaj zawodnicy - zarówno broniący tytułu Rosjanin, jak i bardzo efektownie walczący Brytyjczyk - mają mocarstwowe ambicje. Pojedynek będzie testem zwłaszcza dla Kelly'ego, który zapowiada rozwianie wątpliwości i zszokowanie świata.HEARN: WILDER NIE POKONA ANI JOSHUY, ANI RUIZA JUNIORA

Nadal nie wiadomo, z kim zmierzy się w swoim powrocie były czempion WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO), którego w lutym zeszłego roku zdetronizował Tyson Fury. Wciąż oskarżający Fury'ego o spisek Amerykanin mówił ostatnio o walkach z Anthonym Joshuą (AJ ma na ten rok zaplanowane dwie walki z Furym) i Andym Ruizem Juniorem, ale promotor Joshuy, Eddie Hearn odradza Wilderowi ten kierunek.


IRLANDZKA GWIAZDA NA HORYZONCIE? EFEKTOWNE ZWYCIĘSTWO DONOVANA

Wczorajsza gala w Boltonie organizowana przez grupę MTK Global budziła spore kontrowersje, gdyż założyciel owej grupy, narkotykowy boss Daniel Kinahan jest w tym roku pod coraz większą presją po dokumencie BBC, który przedstawił szerszej publiczności związki irlandzkiej mafii z boksem. My jednak skupimy się dziś na tym, co działo się na boltońskim ringu - w walce wieczoru wystąpił ciekawy Paddy Donovan (6-0, 4 KO).