IRLANDZKA GWIAZDA NA HORYZONCIE? EFEKTOWNE ZWYCIĘSTWO DONOVANA

Wczorajsza gala w Boltonie organizowana przez grupę MTK Global budziła spore kontrowersje, gdyż założyciel owej grupy, narkotykowy boss Daniel Kinahan jest w tym roku pod coraz większą presją po dokumencie BBC, który przedstawił szerszej publiczności związki irlandzkiej mafii z boksem. My jednak skupimy się dziś na tym, co działo się na boltońskim ringu - w walce wieczoru wystąpił ciekawy Paddy Donovan (6-0, 4 KO).

Wywodzący się ze społeczności travellersów 22-letni Paddy - ringowy pseudonim ''Real Deal'' - jest mańkutem o niezłych warunkach fizycznych i rywalizuje w wadze półśredniej. Jego mentorem i trenerem jest Andy Lee, który widzi w Donovanie przyszłą gwiazdę. Donovan stoczył według źrodeł brytyjskich prawie 170 walk (podawany bilans 161-5, raczej zawyżony) i zdobył srebro na mistrzostwach świata kadetów w 2015 roku. Na ringu zawodowym promuje go grupa Top Rank, a jej szef Bob Arum nazywa Irlandczyka ''najprzystojniejszym bokserem od czasów Muhammada Alego'', chwaląc przy tym jego ''wielki bokserski potencjał''.

Wczoraj w Boltonie rywalem Donovana był mieszkający w Londynie twardy Turek Siar Ozgul (15-6, 3 KO), który wcześniej potrafił przetrwać cały dystans m.in. z Wiktorem Postołem i Anthonym Yigitem. W starciu z Irlandczykiem był jednak bezradny, Donovan trafiał go od początku mocnymi uderzeniami na korpus, a potem dołożył prawy podbródkowy i lewy sierpowy, którym zranił Ozgula w czwartej rundzie i zasypał go ciosami, po czym walka została przerwana.

- Zrobię to każdemu bokserowi na świecie. Do końca roku chcę mieć na koncie dziesięć zwycięstw, walczyć tylko z mocnymi rywalami. Na początku 2022 roku chcę zajmować pozycję, która umożliwia atak na tytuł mistrza świata - tako rzecze pewny swoich umiejętności ''Real Deal''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.