OTTO WALLIN: PO BREAZEALE'U CHCĘ WILDERA BĄDŹ RUIZA

- Kibice znają mnie jako tego, który dał dobrą walkę Fury'emu, ale przegrał. Pora zmienić ten obraz - mówi Otto Wallin (21-1, 14 KO), który dziś w nocy skrzyżuje rękawice z dwukrotnym pretendentem do mistrzostwa świata wagi ciężkiej, Dominikiem Breazeale'em (20-2, 18 KO).

- On ma coś do udowodnienia, bo wraca po porażce i długiej przerwie. Będzie więc dużą niewiadomą, ale na wszelki wypadek przygotowałem się na najlepszą wersję Breazeale'a. Spodziewam się, że zacznie bardzo agresywnie i pójdzie na mnie pressingiem. Mam jednak narzędzia i umiejętności, by sobie poradzić z jego atakiem i nie oddać mu inicjatywy - kontynuował Szwed.

- Chcę walczyć najczęściej jak to tylko możliwe. W tym roku stoczę minimum trzy pojedynki. To mój drugi występ na galach z cyklu PBC i mam tu wiele możliwości. Kiedy już uporam się z tym rywalem, a wierzę, że tak będzie, potem chętnie zmierzę się z Charlesem Martinem, Andym Ruizem bądź Deontayem Wilderem. Dzisiejsza waga ciężka ma się naprawdę dobrze. Przez lata bracia Kliczko byli za dobrzy dla innych, przez co wszyscy znali wynik już przed walką. Teraz jednak znów jest bardzo ciekawie. Są trzy wielkie gwiazdy, czyli Joshua, Fury i wciąż Wilder. Jest też ciekawa grupa pościgowa, w której są na przykład Ruiz, Usyk, Joyce, Dubois, no i ja. Tym zwycięstwem zamierzam pokazać wszystkim, iż jestem pełnoprawnym pretendentem. Nie interesują mnie już ładne porażki, chcę wygrywać i wyrobić sobie duże nazwisko - dodał Wallin.

Walka będzie do obejrzenia w polskiej telewizji. Rozpiskę na dzisiejszą noc znajdziecie TUTAJ.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 20-02-2021 17:23:56 
Otto mi się z potopem szwedzkim kojarzy i jestem zdania, że podbije Breazeale'a.
 Autor komentarza: MODM
Data: 20-02-2021 18:21:25 
Moim zdaniem nie pobije Breazila. Fury to minimalista, daje z siebie tyle ile sytuacja tego wymaga
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-02-2021 21:21:06 
No, trudno odmówić Szwedowi merytoryki, dość sensownie odniósł się do dzisiejszej sytuacji w HW, zna swoje miejsce w szeregu i widać że jest ambitny.
Po walce z Brazelem będzie można powiedzieć czy faktycznie należy do tej grupy pościgowej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.