JOSH KELLY: CZUJĘ, ŻE WYGRAM Z AWANESJANEM PRZED CZASEM

Dzisiejsza londyńska walka Josh Kelly (10-0-1, 6 KO) vs Dawid Awanesjan (26-3-1, 14 KO) o mistrzostwo Europy wagi półśredniej ma wymiar światowy, gdyż obaj zawodnicy - zarówno broniący tytułu Rosjanin, jak i bardzo efektownie walczący Brytyjczyk - mają mocarstwowe ambicje. Pojedynek będzie testem zwłaszcza dla Kelly'ego, który zapowiada rozwianie wątpliwości i zszokowanie świata.

'PRZEKONAMY SIĘ, CZY JOSH KELLY MOŻE BYĆ NOWĄ GWIAZDĄ' >>>

- On może myśleć, że mnie złamie, ale jestem dużo większy i silniejszy niż mu się wydaje. Mieliśmy walczyć dawno temu i wreszcie walczymy. Minęło wiele czasu, ale to mi pomogło. Nie wiem natomiast, czy pomogło jemu. Mimo to oczekuję najtrudniejszej walki w karierze. Czuję, że wygram przed czasem, biję mocniej niż kiedykolwiek wcześniej i wszyscy będą zszokowani - powiedział Kelly.

- (...) Pokonam Awanesjana, a potem Conora Benna i mam nadzieję, że pod koniec roku stoczę walkę o mistrzostwo świata. Od czasu zakończenia kariery w boksie olimpijskim mocno urosłem. Zwłaszcza podczas ostatniego obozu. Dojrzałem fizycznie i mentalnie i wchodzę w swój najlepszy okres - dodał ''Pretty Boy'', który na początku kariery zawodowej był kreowany na wielką gwiazdę, ale w ostatnich walkach nie zachwycał, wątpliwości wzbudził zwłaszcza remis z Rayem Robinsonem w czerwcu 2019 roku.

Przypomnijmy na koniec, że 26-letni Kelly to brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw świata w Erewaniu w 2012 roku (wygrał tam m.in. z Kazimierzem Łęgowskim) i Igrzysk Europejskich w 2015 roku. Gorzej wiodło mu się na największych imprezach: w 2015 roku przegrał w ćwierćfinale mistrzostw świata w Katarze z Mohammedem Rabiim, a na igrzyskach w Rio (2016) uległ w swojej drugiej walce turniejowej Danijarowi Jeleusinowowi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-02-2021 12:27:18 
Łatwo nie będzie...
Jeżeli nie będzie szybszy to może mieć problemy.
Oczywiście walka w UK więc sędziowie i ściany.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 20-02-2021 14:42:12 
Dostanie Kelly lekcję.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 20-02-2021 17:26:29 
Oglądając kiedyś Josh'a,myslałem, że widzę nowego Roya, albo Nassem Hamed'a i jak na razie uznaje to za złudzenie optyczne.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-02-2021 19:15:33 
@puncher48
Obaj wyżej wymienieni to geniusze.

Kelly jest świetny, coś w stylu Proksy.
Być może chce za szybko wejść na szczyt...
 Autor komentarza: Gazun
Data: 21-02-2021 00:05:56 
I dobrze cwaniakowi :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.