Archiwum wiadomości z dnia: 2020-08-31

 


FEDERACJA WBO NAKAZUJE WALKĘ RAMIREZA Z CATTERALLEM

Mistrz świata WBC i WBO wagi junior półśredniej, Jose Carlos Ramirez (26-0, 17 KO) pokonał w sobotę na gali w Las Vegas większościową decyzją Wiktora Postoła i miał nadzieję, że otworzył sobie tym samym drogę do walki z mistrzem WBA i IBF, Joshem Taylorem. Tymczasem federacja WBO wyznaczyła walkę Ramireza z obowiązkowym pretendentem - Jackiem Catterallem (25-0, 13 KO).


FURY CHWALI HRGOVICIA, KTÓRY POWTARZA, ŻE JEST GOTOWY NA KAŻDEGO

Filip Hrgović (10-0, 8 KO) 26 września w Danii zmierzy się z Ondrejem Palą (33-5, 23 KO), a na październik dla Chorwata szykowana jest walka w USA na gali transmitowanej przez DAZN. Hrgovicia pochwalił ostatnio mistrz WBC wagi ciężkiej, charyzmatyczny Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), zresztą Chorwatowi również nie brakuje swoistej charyzmy i pewności siebie, choć wielkie zawodowe walki królewskiej dywizji dopiero przed nim.
DANNY GARCIA: JESTEM LEPSZYM ZAWODNIKIEM NIŻ ERROL SPENCE JR

Mistrz świata IBF i WBC wagi półśredniej, Errol Spence Jr (26-0, 21 KO) 21 listopada zmierzy się z byłym czempionem dwóch kategorii - Dannym Garcią (36-2, 21 KO). Hitowe starcie ma być transmitowane w systemie PPV. W kontekście tej konfrontacji sporo mówi się o zeszłorocznym wypadku Spence'a, natomiast Garcia zapewnia, że już przed wypadkiem uważał się za lepszego zawodnika niż obecny czempion.

WERDYKT WALKI JACKIEWICZA ODROCZONY, NIEMCY SZYKUJĄ PRZEKRĘT?

Stary lis Rafał Jackiewicz (52-26-2, 22 KO) pokonał w sobotę niejednogłośną decyzją sędziów Niemca Rico Muellera (25-4-1, 17 KO) na gali w Braunlage. Niestety Niemcy próbują pokonać Polaka poza ringiem - team przegranego złożył apelację i werdykt został odroczony do momentu, w którym komisja nadzorująca pojedynek dostarczy werdykt oficjalny i ostateczny.