DANNY GARCIA: JESTEM LEPSZYM ZAWODNIKIEM NIŻ ERROL SPENCE JR

Mistrz świata IBF i WBC wagi półśredniej, Errol Spence Jr (26-0, 21 KO) 21 listopada zmierzy się z byłym czempionem dwóch kategorii - Dannym Garcią (36-2, 21 KO). Hitowe starcie ma być transmitowane w systemie PPV. W kontekście tej konfrontacji sporo mówi się o zeszłorocznym wypadku Spence'a, natomiast Garcia zapewnia, że już przed wypadkiem uważał się za lepszego zawodnika niż obecny czempion.

DANNY GARCIA: OSTATNIE DWIE WALKI W PÓŁŚREDNIEJ >>>

Przypomnijmy, że Spence Jr miał 10 października w Dallas poważny wypadek samochodowy, jego Ferrari zostało kompletnie skasowane. Pięściarz wracał z imprezy, był pod wpływem alkoholu, nie zapiął pasów i mocno przekroczył dozwoloną prędkość. Trafił na oddział intensywnej terapii i spędził na nim co najmniej sześć dni, mówiło się o poważnym stanie. Ostatecznie komunikaty medialne przekazały wersję o złamanych zębach - jedynym uszczerbku, jakiego doznał pięściarz. Już w grudniu Spence wrócił do treningów i twierdzi, że wróci na ring mocniejszy.

- Nawet przed wypadkiem Spence'a czułem, że jego styl jest dla mnie stworzony. Widziałem to w jego walkach z Mikey Garcią i Shawnem Porterem. Ale teraz czuję, że sprzyja mi także czas. Czas wejść do ringu jak po swoje, bo to ja jestem prawdziwym mistrzem WBC w limitach 140 i 147 funtów (...) Zdecyduje to, kto bardziej pragnie zwycięstwa. Spence nie ma większych umiejętności ode mnie. Nie ma też większej siły uderzenia. Jestem zaprawiony w bojach, przeszedłem przez wszystko i brałem udział w wielu wojnach - powiedział Garcia.

- Czuję, że jestem lepszym zawodnikiem niż on. Muszę teraz po prostu to udowodnić. Dopóki jestem głodny i chcę wygranej, nikt nie może mnie pobić. Jedyne porażki poniosłem w wyrównanych walkach. Nie przycisnąłem jednak wówczas wystarczająco mocno, zarówno w ringu jak i poza ringiem - dodał ''Swift'', który swoją jedyną w tym roku walkę stoczył w styczniu, pokonując na punkty Iwana Redkacza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 31-08-2020 18:32:41 
I racji mu odmówić nie mogę, nawet przegrana np z Porterem Ula moim zdaniem przekrętem bo to nie zapaśnik wygrał, o walce z One Me trudno nie wspomnieć b to bylnkolejny przekręt na duża skale, Thurman z Garca nie wygrał, spierdzielal po całym ringu nie za często uderzając ale przez przyglupa w narożniku, swojego nielubianego ojca dostał przegrana. Nie skreślam Dannego bo potrafi dużo, jest punczerem i dobrego ma wielkie serducho. Już go skreślano w walce z Luisem M a zlał go do jednej mordy. Spence bazuje na sile, wielkości ale czy przyjmie dobry cios, bijącego naturalnie ze skrętem The Ghost, zobaczymy. Myśle ze Danny gra przez TKO, tego mu życzę.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 31-08-2020 21:49:19 
Autor komentarza: GrzywaData: 31-08-2020 18:32:41

...o walce z One Me trudno nie wspomnieć b to bylnkolejny przekręt na duża skale, Thurman z Garca nie wygrał, spierdzielal po całym ringu nie za często uderzając ale przez przyglupa w narożniku, swojego nielubianego ojca dostał przegrana


Musisz kolego się zastanowić, bo widzę, że świeżo po walce, twierdziłeś coś innego :)

Autor komentarza: GrzywaData: 05-03-2017 05:24:25

Wynik sprawiedliwy choć ta wygrana dla Garcia potwierdziła ze sędziowie go lubią. Amerykanom był szybszy, wszechstronniejszy, lepszy boksersko wiec wygrana zasłużona. Zastanawiam się kiedy ojciec Dannego zostanie zawieszony za swoje chamstwo, poniżanie innych i bluzgi, choć dodaje kolorytu to nie powinien być tolerowany.

http://www.bokser.org/content/2017/03/05/051326/index.jsp

Skąd taka diametralna różnica w postrzeganiu tej walki?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 31-08-2020 23:04:29 
Garcia: "Spence (...) nie ma też większej siły uderzenia." Tak? A te 81% nokautów ktoś mu podarował? Właśnie w tym elemencie jest spora różnica pomiędzy Spence'em i Garcią (56% nokautów) i tę różnicę Danny wkrótce odczuje na własnej skórze.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 01-09-2020 15:44:31 
nie, nie jesteś..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.