DANNY GARCIA: OSTATNIE DWIE WALKI W PÓŁŚREDNIEJ

Danny Garcia (36-2, 21 KO) ma przed sobą być może najlepszego od dawna zawodnika wagi półśredniej, a już myśli o tym co dalej i nie ukrywa, że w niedalekiej przyszłości chce przeskoczyć do wagi junior średniej (różnica 3,2 kg).

Popularny "Swift" 21 listopada spotka się ze znakomitym Errolem Spence'em Jr (26-0, 21 KO), zunifikowanym mistrzem IBF i WBC. W wadze półśredniej startuje od ponad pięciu lat. Wcześniej bił się z powodzeniem w dywizji super lekkiej. Cel? Mistrzostwo świata w trzecim limicie. Ale najpierw Spence. I być może ktoś jeszcze.

- To już chyba odpowiedni moment na zmiany. Byłem mistrzem w wadze super lekkiej i półśredniej, potem nastąpiła mała przerwa, ale nadszedł czas bym odzyskał co moje. W wadze półśredniej zostały mi jeszcze ze dwie walki, ta najbliższa i może jeszcze jedna. Potem idę w górę do dywizji junior średniej. Chcę zostać mistrzem  trzech różnych kategoriach, a kiedy to osiągnę, moja spuścizna będzie kompletna i czuję, że wtedy będę gotów odejść - stwierdził pogromca takich zawodników jak Erik Morales, Amir Khan, Zab Judah czy Lucas Martin Matthysse.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 26-08-2020 14:19:59 
W 154 funtach w sumie to każdy z top 10 może być za chwilę na tronie. Najbardziej ofitujaca w zmiany mistrzów, kategoria w ostatnim czasie. Tacy kolesie jak Texeira czy Rosairo biorąc pod uwagę siłę, odporność i timing Danny'ego są w jego zasięgu.
A Spence'a w 147 nie ruszy, przegra wysoko na pkt.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 26-08-2020 14:41:37 
Bedzie stykowa walka ze Spence'm i przy okazji dosc ambitna na powrot dla Spenca.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 26-08-2020 14:46:54 
łeb ma, cios ma, doświadczenie, timing.. niech idzie tylko troche cm i nóg może mu zabraknąc, zwlaszcza że tam zdarzaja sie takie konie jak np. Hurd
 Autor komentarza: Hugo
Data: 26-08-2020 20:37:22 
Jak załatwią mu title shota z Rosario (moim zdaniem przypadkowy mistrz), to Danny może nawet zostać tym mistrzem 3 kategorii. Jednak nie na długo, bo w SWW jest wielu, którzy będą nad nim mocno górować fizycznością (Charlo, Castano, Hurd, Soro, Murtazalijew, Madrimow, Adames, Cissokho)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.