TURNIEJ KATEGORII CRUISER: JAKUBOWSKI I INNI - LOSOWANIE

Już 2 października rozpocznie się "Polski turniej wagi junior ciężkiej" z nagrodą główną 50 tysięcy złotych i profesjonalnym kontraktem z Rocky Boxing Promotion. W ćwierćfinale były wicemistrz Europy i olimpijczyk z Rio de Janeiro Igor Jakubowski (1-0) spotka się z Pawłem Nowaczyńskim.

- W poniedziałkowym losowaniu Igor Jakubowski trafił na Pawła Nowaczyńskiego, zaś Kajetan Kalinowski na Alana Jachimowskiego. Oba pojedynki odbędą się 2 października na gali w Kościerzynie – poinformował promotor Krystian Każyszka.

Z kolei w grudniu podczas kolejnego wydarzenia z cyklu Rocky Boxing Night wyłonieni zostaną dwaj kolejni półfinaliści – w ringu powalczą Damian Smagieł ze Sławomirem Brylą i Andrzej Szkuta z Rafałem Rzeźnikiem.

- Wierzę, że wszyscy uczestnicy będą bardzo dobrze przygotowani, od dawna wiedzą jaka jest stawka prestiżowych zawodów. To będzie mocny turniej, który dostarczy wielu emocji kibicom. Zobaczymy, czy po zwycięstwo sięgnie faworyt, czy któryś z mniej znanych pięściarzy sprawi niespodziankę – przyznał szef Rocky Boxing Promotion.

Promotor z Kościerzyny ma już doświadczenie w organizacji podobnych imprez. W turnieju wagi ciężkiej pozostał do wyłonienia triumfator – w pierwszym kwartale 2021 roku w finale Kacper Meyna spotka się z Mateuszem Cielepałą, byłym złotym medalistą Mistrzostw Polski wagi super ciężkiej.

- Nie brakowało zaskakujących rozstrzygnięć w rywalizacji w królewskiej kategorii, więc jestem przekonany, że równie ciekawie, a może jeszcze bardziej, będzie w starciach zawodników wagi junior ciężkiej. W tej kategorii w naszym kraju jest kilku bardzo mocnych bokserów i z pewnością nie będzie łatwo przebić się do najlepszej trójki – dodał pomysłodawca zawodów.

Głównym kandydatem do zwycięstwa w turnieju "cruiserów" jest 27-letni Igor Jakubowski, były lider kadry biało-czerwonych, wicemistrz Europy z 2015 roku i uczestnik igrzysk w Rio w 2016. Na razie ma jeden stoczony i wygrany pojedynek zawodowy, pod koniec 2018 roku na gali Rocky Boxing Night w Koninie.

- W ćwierćfinale Igora Jakubowskiego czeka bardzo ciekawie zapowiadająca się walka z Pawłem Nowaczyńskim, niezwykle ambitnym chłopakiem o ciemnej karnacji z Lublina, który na co dzień zmaga się z przeciwnościami losu – powiedział Krystian Każyszka o 19-letnim Pawle Nowaczyńskim, którego matka jest Polką, zaś ojciec pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga.

Oprócz Pawła Nowaczyńskiego, lubelskie kluby pięściarskie mają jeszcze dwóch przedstawicieli: Rafała Rzeźnika i Kajetana Kalinowskiego, który w 2017 roku został wicemistrzem Polski juniorów, a wcześniej wywalczył srebro MP kadetów. Rzeźnik to z kolei wicemistrz kraju wśród juniorów z 2013 roku.

Z Pomorza pochodzą Damian Smagieł oraz wywodzący się z mieszanych sztuk Alan Jachimowski i Sławomir Bryla, natomiast trenujący w Sokółce na Podlasiu Andrzej Szkuta jest wicemistrzem Polski seniorów sprzed trzech lat. Walczył już w zawodach wagi ciężkiej organizowanych przez Krystiana Każyszkę, przegrał w ćwierćfinale z Jakubem Sosińskim, ale promotor postanowił dać mu kolejną szansę.

Głównym wydarzeniem gali 2 października w Kościerzynie będzie starcie o tytuł międzynarodowego Mistrza Polski tej samej kategorii Nikodema Jeżewskiego (18-0-1, 9 KO) z Czechem Markiem Prochazką (9-2-1, 5 KO). Za miesiąc wystąpią również m.in. znany z licznych niespodzianek na brytyjskim ringu Kamil "Sokół" Sokołowski (9-18-2, 3 KO) czy debiutant Dominik Harwankowski, pięciokrotny mistrz Polski oraz niepokonani Kewin Gruchała (6-0, 2 KO), Adrian Szczypior (3-0, 2 KO) i Hubert Benkowski (6-0-1, 1 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 31-08-2020 17:21:47 
Ściągnięcie Sokołowskiego jest strzałem w 10. Facet naprawdę umie się bić i w dobie szaleństwa rekordowego na pewno będzie miał duże uznanie kibiców.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 31-08-2020 18:57:42 
Czyli Cygan z Mulatem już w ćwierćfinale.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.